"ЄС": прокуратура наклала арешт на телеканали "Прямий" та "5-ий", які не належать Порошенку

"ЄС": прокуратура наклала арешт на телеканали "Прямий" та "5-ий", які не належать Порошенку

"ЄС": прокуратура наклала арешт на телеканали "Прямий" та "5-ий", які не належать Порошенку
prm.ua

У рамках розгляду кримінального провадження про державну зраду суд наклав арешт на активи п’ятого президента Петра Порошенка — серед них телеканали "Прямий" та "5-ий", які вже не належать політику, заявили у "Європейській солідарності".

"Крім майна Порошенка, суддя Бортницька-Татарова заарештувала активи "Прямого" та "5 каналу". Це чітко показує, що в першу чергу режим Зеленського прагне покласти край свободі слова, унеможливити будь-яку критику влади в інформаційному просторі", — йдеться у повідомленні.

Раніше лідер "Євросолідарності" продав 100% корпоративних прав на телеканали "5 канал" та "Прямий" медіахолдингу "Вільні медіа". Власниками холдингу є медійники, журналісти, громадські діячі та "опозиційні депутати, які були журналістами".

Що відомо

  • П'ятий президент Петро Порошенко, якого українські правоохоронці підозрюють за двома статтями Кримінального кодексу — у державній зраді та сприянні тероризму, повернеться в Україну 17 січня.
  • ДБР викликало Порошенка на допит 20 і 23 грудня, але той поїхав за кордон. У відеозверненні з Польщі п'ятий президент заявив, що повернеться в Україну в січні.
  • "Вугільна справа" стосується 2014-2015 років, коли через окупацію Росією Донбасу Україна опинилась на межі енергетичної кризи. Тоді було вирішено закуповувати вугілля з Південно-Африканської Республіки. За даними СБУ, РФ мала плани зірвати реалізацію цих контрактів і не дозволити Україні "посилити власну енергонезалежність". Тому, за посередництва Медведчука, відбулася змова з вищими посадовими особами України, які створили штучні перешкоди для постачання вугілля з ПАР. Урешті контракти з ПАР були зірвані, це спровокувало хвилю "віялових" відключень електроенергії в Україні.
  • Як стверджує СБУ, протягом 2015 року за поставки вугілля з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей бойовикам самоназваних "ЛНР" і "ДНР" було перераховано не менше 200 млн гривень, не рахуючи коштів, сплачених у готівковій формі, із запланованих більше ніж 3,16 млрд гривень.
  • У нібито розмовах Медведчука, які фігурують у "вугільній справі", з представниками Кремля ймовірно фігурують прізвища колишнього президента Петра Порошенка, ексглави НБУ Валерії Гонтаревої, а також ексглави Адміністрації президента (2014-16) Бориса Ложкіна.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Вибір редакції

На початок