Литва готова передати Україні летальні озброєння на тлі зростання напруги на російсько-українському кордоні.
Про це заявив міністр оборони країни Арвідас Анушаускас під час спільної пресконференції зі своєю німецькою колегою Крістін Ламбрехт, повідомляє LRT.
"Необхідно всіляко підтримати Україну, і Литва до цього готова, включно із передачею Україні летальної зброї", – зазначив посадовець.
Він не уточнив, коли і яку зброю зможе передати країна.
"Я зараз не відповідатиму прямо. Це – питання багатосторонньої угоди, тому що залучені кілька держав, не лише донор і одержувач озброєнь, але також виробник і постачальник", – сказав міністр.
Читайте також: Тимчасово повірена у справах США в Україні: Ми плануємо жорстко реагувати на агресію Росії
Водночас Крістін Ламбрехт, коментуючи нещодавню ініціативу РФ, наголосила, що НАТО обговорить пропозиції Росії щодо безпеки, але не дозволить Москві диктувати військову позицію альянсу, повідомляє Reuters.
"Ми обговорюватимемо пропозиції Росії. Але не може бути, щоб Росія диктувала партнерам по НАТО їхню позицію, і це те, що ми дуже чітко позначимо під час переговорів (наступного тижня в Раді НАТО – ред.)", – зазначила вона.
Посадовиця наголосила, що знімати нинішню напругу у відносинах між країнами слід не лише на дипломатичному рівні, але також за допомогою надійного стримування.
Що відомо
- 7 грудня відбувся онлайновий саміт президентів США і Росії Джо Байдена і Володимира Путіна на тлі численних повідомлень про скупчення військ РФ на кордоні з Україною. Путін попросив у Байдена гарантій нерозширення НАТО на схід і звинуватив Україну в зриві "Мінська". Байден "висловив глибоку стурбованість США і європейських союзників щодо ескалації Росією сили довкола України".
- Після перемовин із Путіним Байден поговорив із лідерами Франції, Німеччини, Італії і Британії. 9 грудня президент Байден провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським.
- Міністр оборони України Резніков заявив, що Росія не припинила стягувати війська до кордону з Україною після розмови президентів Байдена та Путіна. За даними Міноборони, чисельність військових Росії поблизу України може зрости до 175 тисяч.
- У ніч проти 16 грудня Володимир Зеленський зустрівся з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенберґом. За словами останнього, Росія продовжує нарощувати військову присутність на українському кордоні.
- Європейський парламент 16 грудня ухвалив резолюцію із засудженням російської агресії проти України та її військових маневрів на прикордонні.
- 17 грудня Північноатлантичний альянс заявив, що занепокоєний нарощуванням Росією військ на кордонах України, яке спостерігається останніми місяцями, та попередив, що агресія РФ проти України матиме "величезні наслідки".
Читайте також
"Доля України все ще висить на волосині". Що світові ЗМІ пишуть про саміт Байдена і Путіна
SWIFT і санкції проти Путіна. Як світ має реагувати на погрози Україні. Відповідають експерти
Вторгнення в Україну обернеться для РФ "ізоляцією від міжнародної фінансової системи" – Держдеп США
"Санкційна політика до ескалації, а не після". Про що Зеленський говорив з Макроном і Шольцом
"Ми спитали про рік, коли Україна стане членом НАТО". Кулеба – про підсумки візиту до Брюсселя
"Слід готуватись до найгіршого". Боррель прокоментував ситуацію на російсько-українському кордоні
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!