Міністр закордонних справ Австрії Александр Шалленберґ заявив, що підтримує якнайшвидше введення в експлуатацію російського газогону "Північний потік-2", а заяви про його незавершеність під час обговорення теми Росії називає "помилкою".
Про це Шалленберґ заявив журналістам перед засіданням Ради міністрів закордонних справ ЄС 13 грудня.
"Проєкт завершено, тож тепер ми повинні ним користуватися", – сказав глава австрійського МЗС.
Його слова суперечили заяві німецької візаві Анналени Бербок, згідно з якою "Північний потік-2" не відповідає вимогам законодавства ЄС і не може бути введений в експлуатацію.
Читайте також: Новий уряд Німеччини допускає політичне обговорення "Північного потоку-2" для підтримки України
Перед зустріччю Ради глав МЗС країн Євросоюзу Бербок нагадала, що Федеральне мережеве агентство Німеччини виявило порушення в структурі власності компанії-оператора "Північного потоку-2", а саме невідповідність вимогам анбандлінгуВимога законодавства ЄС про юридичну окремість компанії-постачальника газу й компанії-оператора трубопроводу. У випадку "Північного потоку-2" кінцевим власником труби й постачальником газу є російський "Газпром"..
Німецький регулятор має три місяці з моменту оголошення процедури перевірки, щоб винести вердикт російському трубопроводу. Після цього проєкт ще повинна проаналізувати Європейська комісія. У найшвидшому варіанті запуск "Північного потоку-2" станеться не раніше весни 2022 року.
Читайте також: Bloomberg: США схилятимуть Німеччину до зупинки "Північного потоку-2" у разі вторгнення РФ в Україну
Що відомо
- На початку листопада 2021-го американські ЗМІ повідомили про скупчення російської техніки на кордоні з Україною, однак тоді у Міноборони та РНБО заперечили цю інформацію. 21 листопада голова української розвідки Кирило Буданов заявив, що Росія сконцентрувала біля кордонів з Україною понад 92 тисячі військовослужбовців і готується до нападу до кінця січня-початку лютого 2022 року.
- 30 листопада Володимир Путін заявив, що "справа не в тому воювати чи ні", а в тому, щоб налагодити відносини. Так він відповів на запитання щодо введення військ на територію України. Невизнаний низкою країн президент Білорусі Лукашенко заявив, що у разі загострень на кордоні Білорусь буде "на боці" Росії. Також він уперше заявив, що Крим де-факто та де-юре став російським. Раніше Білорусь не визнавала анексії Криму Росією.
- Президент Зеленський вважає ситуацію на кордоні не гіршою, аніж навесні 2021-го. 6 грудня міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що російські збройні сили продовжують збільшувати свою присутність на кордоні, чисельність військових Росії поблизу України може зрости до 175 тисяч.
- 7 грудня відбувся онлайновий саміт президентів США і Росії Джо Байдена і Володимира Путіна на тлі численних повідомлень про скупчення військ РФ на кордоні з Україною. Байден і Путін говорили в закритому режимі, майже 2 години. Після перемовин із Путіним Байден поговорив із лідерами Франції, Німеччини, Італії і Британії. 9 грудня Байден поговорив із Зеленським.
Читайте також
"Доля України все ще висить на волосині". Що світові ЗМІ пишуть про саміт Байдена і Путіна
SWIFT і санкції проти Путіна. Як світ має реагувати на погрози Україні. Відповідають експерти
ЗМІ продовжують повідомляти про загрозу вторгнення РФ в Україну, Кремль заперечує. Що відомо
Референдум щодо Донбасу, Путін і "держпереворот". Зеленський розповів, про що говорив із Байденом
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!