Майбутній віцеканцлер і міністр економіки нового уряду Німеччини Роберт Габек від партії "Зелені" заявив, що рішення про запуск "Північного потоку-2" все ще може бути предметом політичного обговорення.
Про це він заявив на пресконференції 7 грудня з нагоди підписання коаліційного договору.
Габек нагадав, що в листопаді 2021 року Федеральне агентство Німеччини з питань мереж призупинило сертифікацію "Північного потоку-2" і нині аналізує відповідність трубопроводу вимогам законодавства.
"Поки триватиме перевірка, ми обов'язково продовжимо говорити в політичному сенсі про зовнішньополітичну ситуацію в Україні та можливості Європи в напрямку деескалації ситуації (між Україною і Росією – ред.)", – заявив Габек.
Читайте також: В Європарламенті закликали Німеччину згорнути "Північний потік-2" у разі нападу РФ на Україну
Своєю чергою лідер Соціал-демократичної партії Німеччини і майбутній канцлер Олаф Шольц зазначив, що прийдешній німецький уряд "із великим занепокоєнням стежить" за подіями довкола України й обговорював їх із попередницею – Ангелою Меркель.
На думку Шольца, нинішню ескалацію біля українських кордонів, викликану нарощуванням Росією військ, можна вирішити лише дипломатичним шляхом. Для цього, вважає майбутній канцлер, потрібно використати чинні переговорні формати, як-от Нормандський.
Новий коаліційний уряд Німеччини має набути повноважень 8 грудня.
Читайте також: ЗМІ продовжують повідомляти про загрозу вторгнення РФ в Україну, Кремль заперечує. Що відомо
Що відомо
- На початку листопада 2021-го американські ЗМІ повідомили про скупчення російської техніки на кордоні з Україною, однак тоді у Міноборони та РНБО заперечили цю інформацію.
- 21 листопада голова української розвідки Кирило Буданов заявив, що Росія сконцентрувала біля кордонів з Україною понад 92 тисячі військовослужбовців і готується до нападу до кінця січня-початку лютого 2022 року.
- 30 листопада Володимир Путін заявив, що "справа не в тому воювати чи ні", а в тому, щоб налагодити відносини. Так він відповів на запитання щодо введення військ на територію України.
- Джо Байден напередодні відеоконференції з російським президентом Володимиром Путіним телефоном обговорив із лідерами європейських країн ситуацію з нарощуванням сил російської армії на кордонах України.
Читайте також
CNN: США готують "найгірші економічні санкції" щодо РФ у разі її вторгнення в Україну
Скупчення військ РФ на кордоні з Україною, ядерна програма Ірану. Які теми саміту Байдена з Путіним
"Путін хоче гарантій, що НАТО не нападе": експертка про розмову президентів США і Росії
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!