Перейти до основного змісту
Bloomberg: США схилятимуть Німеччину до зупинки "Північного потоку-2" у разі вторгнення РФ в Україну

Bloomberg: США схилятимуть Німеччину до зупинки "Північного потоку-2" у разі вторгнення РФ в Україну

ЗМІ
Bloomberg: США схилятимуть Німеччину до зупинки "Північного потоку-2" у разі вторгнення РФ в Україну
.

У разі відкритого вторгнення Росії до України Сполучені Штати виступатимуть за повне зупинення Німеччиною проєкту російського газогону "Північний потік-2". Розглядаються й інші варіанти: санкції проти російських банків і обмеження на експорт товарів із РФ.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на відповідні документи. Видання нагадує, що в липні 2021 року Німеччина і США домовилися вжити заходів у разі, якщо Росія почне використовувати енергоресурси як зброю проти України. Це мало на меті пом’якшити вплив запуску "Північного потоку-2", який підтримує Німеччина.

Хоча раніше США визнавали, що вже не можуть зупинити будівництво газогону, ще є можливість введення додаткових санкцій проти фізичних та юридичних осіб, причетних до нього. За даними Bloomberg, відповідні запити до уряду Німеччини направила Рада національної безпеки США.

Позиція уряду Німеччини щодо намірів Вашингтона поки незрозуміла, зазначає видання. Водночас майбутній міністр економіки й віцеканцлер Роберт Габек (партія Зелені) вже зазначав, що в разі зміни ситуації в Україні можливі додаткові політичні обговорення "Північного потоку-2".

У листопаді 2021 року Федеральне агентство Німеччини з питань мереж призупинило сертифікацію "Північного потоку-2" і нині аналізує відповідність трубопроводу вимогам законодавства.

Читайте також: В Європарламенті закликали Німеччину згорнути "Північний потік-2" у разі нападу РФ на Україну

Раніше телеканал CNN повідомляв про санкції, які начебто готує Вашингтон для стримування агресивних дій Росії щодо України. Йдеться зокрема про санкції проти найближчого оточення Путіна, енергетичної сфери і суверенного боргу, а також відключення Росії від платіжної системи SWIFT.

Про санкції проти Росії через нарощування військ на кордоні з Україною раніше заявляв і Байден. Він охарактеризував їх як "найбільш комплексну і значну низку заходів, які значно ускладнять Путіну втілити те, що, як побоюються, він може зробити".

Речник Путіна Дмитро Пєсков назвав повідомлення CNN про санкції "продовженням інформаційної істерики, яку ми в ці дні спостерігаємо у ЗМІ".

Читайте також: CNN: США готуються до евакуації американців з України в разі вторгнення Росії

Що відомо

  • На початку листопада 2021-го американські ЗМІ повідомили про скупчення російської техніки на кордоні з Україною, однак тоді у Міноборони та РНБО заперечили цю інформацію.
  • 21 листопада голова української розвідки Кирило Буданов заявив, що Росія сконцентрувала біля кордонів з Україною понад 92 тисячі військовослужбовців і готується до нападу до кінця січня-початку лютого 2022 року.
  • 30 листопада Володимир Путін заявив, що "справа не в тому воювати чи ні", а в тому, щоб налагодити відносини. Так він відповів на запитання щодо введення військ на територію України.
  • Невизнаний низкою країн президент Білорусі Лукашенко заявив, що у разі загострень на кордоні Білорусь буде "на боці" Росії. Також він уперше заявив, що Крим де-факто та де-юре став російським. Раніше Білорусь не визнавала анексії Криму Росією.
  • Президент Володимир Зеленський вважає ситуацію на кордоні не гіршою, аніж навесні 2021-го.

Читайте також

ЗМІ продовжують повідомляти про загрозу вторгнення РФ в Україну, Кремль заперечує. Що відомо

"Путін хоче гарантій, що НАТО не нападе": експертка про розмову президентів США і Росії

Байден і Путін вдруге поговорили. Що відомо

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції
На початок