Німеччина призупинила сертифікацію "Північного потоку-2". У чому причина

Німеччина призупинила сертифікацію "Північного потоку-2". У чому причина

Німеччина призупинила сертифікацію "Північного потоку-2". У чому причина
. Фото: AP

Німеччина тимчасово призупинила процедуру сертифікації компанії-оператора російського газопроводу "Північний потік – 2" Nord Stream 2 AG через невідповідність її юридичного оформлення німецькому законодавству.

Відповідне рішення 16 листопада ухвалило Федеральне агентство мереж.

"Після детального вивчення документів Федеральне агентство мереж дійшло висновку, що сертифікація оператора лінії Nord Stream 2 можлива лише в тому випадку, якщо оператор організований в організаційно-правовій формі відповідно до законодавства Німеччини", – йдеться у повідомленні.

Як пояснив регулятор, компанія Nord Stream 2 AG, що базується в Цузі, Швейцарія, вирішила не перетворювати наявну компанію, а створити дочірню компанію відповідно до законодавства Німеччини лише для німецької частини лінії газогону.

"Це дочірнє підприємство стане власником та оператором німецької ділянки газопроводу. Сама дочірня компанія у цьому разі має відповідати вимогам Закону про енергетику для незалежного оператора транспортної мережі", – наголосили в агентстві.

Процес сертифікації буде припинений до того моменту, поки не завершиться передача основних активів та людських ресурсів німецькій дочірній компанії, і регулятор зможе перевірити нові документи.

Що відомо

  • 22 серпня під час візиту до Києва канцлерка Німеччини Ангела Меркель попередила російського президента Володимира Путіна про нові європейські санкції, якщо Кремль використовуватиме газогін "Північний потік-2" як зброю проти України.
  • Президент Володимир Зеленський ініціював консультації з Європейською комісією та урядом Німеччини щодо реалізації проєкту "Північний потік-2".
  • 8 вересня Федеральне агентство з мереж Німеччини отримало всю необхідну документацію для початку сертифікації газопроводу "Північний потік-2".
  • У Газпромі заявили, що станом на ранок 10 вересня будівництво газогону "Північний потік-2" повністю завершене.
  • 1 жовтня російський "Газпром" припинив транспортування газу до Угорщини через територію України.
  • 18 жовтня стало відомо, що першу нитку газопроводу "Північний потік-2" вже заповнено технічним газом, налагодження пуску другої нитки триває.
  • 15 листопада голова правління НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко повідомив, що компанія братиме участь у сетрифікації "Північного потоку-2".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для

На початок