Європарламент ухвалив резолюцію щодо порушення прав людини російськими "вагнерівцями"

Європарламент ухвалив резолюцію щодо порушення прав людини російськими "вагнерівцями"

Європарламент ухвалив резолюцію щодо порушення прав людини російськими "вагнерівцями"
. Сайт ЄП

Депутати Європейського парламенту ухвалили резолюцію щодо порушення прав людини російськими найманцями з ПВК "Вагнера", визнавши, що саме влада РФ несе відповідальність за скоєні цим формуванням злочини. За ухвалення документа проголосували 585 депутатів, 40 були проти, 43 – утрималися.

Про це повідомляється на вебсайті Європарламенту.

Євродепутати засудили жорстокі злочини, скоєні російською парамілітарною організацією "Група Вагнера" та спорідненими з нею військовими утвореннями у різних зонах конфлікту.

Депутати зауважили, що російська держава відповідальна за фінансування, тренування, організацію та оперативне командування цими парамілітарними групами, та відзначили, що дії "вагнерівців" збігаються зі спробами Росії посилити свій вплив у таких зонах.

Читайте також: "Потрібно готувати тероборону": експерт про загрозу нападу Росії на Україну

"Група Вагнера", як і інші найманці у сфері безпеки, мають сприйматися як тіньові організації російської держави", — наголошується у документі.

Зокрема, у резолюції сказано, що "Група Вагнера" бере участь у багатьох конфліктах в усьому світі, зокрема в Україні, в Сирії, Судані, Мозамбіку, Лівії, у Центральноафриканській Республіці та у Венесуелі. З огляду на наслідки злочинів найманців, депутати привітали заяву високого представника ЄС щодо обов’язкового ухвалення цільових санкцій ЄС проти осіб та установ, пов’язаних із "Групою Вагнера", а також на осіб та організації, що працюють з ними.

У документі також міститься заклик до Єврокомісії гарантувати, що фонди ЄС за жодних умов не можуть використовуватися країнами, для яких вони призначаються, на фінансування приватних військових компаній, причетних до порушень прав людини.

Що відомо

  • 29 липня 2020 року біля Мінська затримали 33 членів ПВК "Вагнера".
  • Україна заявила, що серед "вагнерівців" було 28 осіб, причетних до військових злочинів на Донбасі і СБУ зібрала достатньо доказів. Офіс генпрокурора направив до Білорусі офіційний запит про екстрадиційний арешт затриманих "вагнерівців". Відповідь ОГПУ не отримав.
  • За тиждень після українського запиту Білорусь віддала 32 "вагнерівців" Росії. В Офісі президента сприйняли це "з прикрістю". Пізніше Путін назвав розміщення "вагнерівців" у Білорусі "спецоперацією США".
  • У СБУ та в Головному управлінні розвідки спростували свою причетність до підготовки цієї спецоперації, а керівник Офісу президента України Андрій Єрмак назвав заяви "спланованою дезінформацією". 14 вересня 2020 року біля будівлі Верховної ради влаштували акцію з вимогою створити тимчасову слідчу комісію для розслідування справи "вагнерівців".
  • Пізніше лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко заявив, що санкціонував проведення операції українських спецслужб із затримання бійців так званої приватної військової компанії "Вагнера" під час перебування верховним головнокомандувачем у 2018 році.
  • 15 березня Рада зареєструвала проєкт щодо створення ТСК у справі "вагнерівців" та "плівок Суркова".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світуСтаньте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок