Українка за походженням стала першою жінкою, що очолила Мінфін Канади

Українка за походженням стала першою жінкою, що очолила Мінфін Канади

Українка за походженням стала першою жінкою, що очолила Мінфін Канади
Міністерка фінансів Канади Христя Фріланд. Фото: Associated Press

Новою міністеркою фінансів Канади стала Христя Фріланд, яка має українське походження. Вона стала першої жінкою на такій посаді.

"Щиро вітаю Христю Фріланд із призначенням міністеркою фінансів Канади. Вона стала першою в історії жінкою на цій посаді. Переконаний, що подальший розвиток торгівлі та економічних зв’язків України і Канади допоможе пом’якшити економічні наслідки пандемії", — привітав жінку міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Завданням Фріланд буде відновлення економіки, що постраждала від пандемії COVID-19.

Фріланд замінила на цій посаді Білла Морно, який подав у відставку 17 серпня після зустрічі з премʼєр-міністром Джастіном Трюдо.

52-річна Христя Фріланд з 2017 по 2019 рік очолювала канадське Міністерство закордонних справ. До того часу, з 2015 по 2017 рік вона була міністром міжнародної торгівлі Канади. Христя Фріланд народилася в канадському місті Піс-Рівер в провінції Альберта. Її мати, Галина Хом'як-Фріланд, українка за походженням.

Що відомо

  • Ще однією міністеркою українського походження в уряді Канади була Мері-Енн Мігичук. З 4 листопада 2015 року по 10 січня 2017 року вона працювала міністром зайнятості, робочої сили і праці федерального уряду прем'єр-міністра Джастіна Трюдо.
На початок