Путін назвав розміщення "вагнерівців" у Білорусі "спецоперацією США та України"

Путін назвав розміщення "вагнерівців" у Білорусі "спецоперацією США та України"

Путін назвав розміщення "вагнерівців" у Білорусі "спецоперацією США та України"
AP

Президент Росії Володимир Путін назвав розміщення бойовиків іноземної приватної військової компанії "Вагнера" у Білорусі "спільною спецоперацією українських та американських спецслужб".

"Зараз це очевидно. Це акція спецслужб. Людей "у темну" використовували для того, щоб перемістити на територію Білорусі. Просто їх затягли на територію Білорусі та представили в якості можливої ​​ударної сили для розгойдування ситуації в ході передвиборчої кампанії, що абсолютно не відповідало дійсності. Люди їхали на роботу до третьої. Їх просто заманили туди, перетягнули через кордон. Наші прикордонники то їх не випускали, до речі. Вони ж не могли в'їхати. Але за підробленими документами їх фактично ввезли. Це операція українських спецслужб спільно з американськими", — заявив Путін в інтерв'ю одному з російських телеканалів.

Він додав, що йому "достовірно відомо" про спецоперацію і "деякі учасники цього процесу або спостерігачі навіть не приховують цього".

Раніше керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що Служба безпеки України не готувала спецоперацію щодо затримання "вагнерівців", а до Мінська їх відправили російські спецслужби. Служба безпеки також називає інформацію про їх причетність до операції "фейком".

Що відомо

  • 29 липня білоруські силовики затримали бойовиків іноземної приватної військової компанії "Вагнера". У Білорусі їх підозрювали у підготовці теракту й порушили кримінальну справу.
  • Україна заявила, що серед "вагнерівців" є 28 осіб, причетних до військових злочинів на Донбасі і СБУ зібрала достатньо доказів.
  • Президент Володимир Зеленський обговорював з президентом Білорусі Олександром Лукашенком видачу "вагнерівців" Україні, а генпрокурорка Ірина Венедіктова — з генпрокурором Білорусі.
  • Після цього Офіс генпрокурора направив до Білорусі офіційний запит про екстрадиційний арешт затриманих "вагнерівців". Відповідь ОГПУ не отримав.
  • Через тиждень після українського запиту Білорусь віддала 32 "вагнерівців" Росії. В Офісі президента сприйняли це "з прикрістю".

На початок