Ситуація на польсько-білоруському кордоні загострилась

Ситуація на польсько-білоруському кордоні загострилась

Оновлюється
Ситуація на польсько-білоруському кордоні загострилась
. twitter.com/Liveuamap

На пункті пропуску "Брузги" на кордоні Білорусі з Польщею зібралися тисячі мігрантів, які намагаються прорвати кордон та потрапити на польську територію. Їх супроводжують білоруські військові, а також співробітники ЗМІ Білорусі та Росії.

Як повідомляє Gazeta Wybocza, мігранти вирушили зі стихійного табору, розташованого на білоруській території, вранці 15 листопада. За повідомленнями очевидців, колона людей розтягнулася більш як на кілометр.

"Близько тижня вони жили в наметах за нульової температури, їм не вистачало їжі та води. Наразі мігранти заявляють, що хочуть легально перетнути кордон", – зазначає видання.

При цьому мігрантів супроводжують численні співробітники білоруських та російських ЗМІ, які фіксують все, що відбувається на пункті пропуску.

Мігрантам вдалося зламати огорожу з білоруського боку кордону.

З протилежної сторони на пункті пропуску "Кузниця" їм протистоять польські правоохоронці. Для контролю ситуації також на ПП прибув гелікоптер.

Ситуація на польсько-білоруському кордоні загострилась, мігранти йдуть на прорив – ЗМІ
Мігранти на кордоні Білорусі із Польщею на пункті пропуску з білоруського боку. customs.gov.by

Як повідомило Міністерство оборони Польщі, неподалік кордону лунають постріли.

"Ще провокації білорусів. Звуки пострілів, ймовірно, холостими набоями, – повсякденна реальність, з якою стикаються наші солдати та офіцери", – зазначили у відомстві.

За даними Міністерства внутрішніх справ Польщі, мігранти готуються до штурму польського кордону. До місця подій прибувають нові підрозділи поліції.

Прикордонна служба Польщі також заявила, що мігранти готують штурм кордону.

"Від самого ранку на прикордонному переході в Кузниці з білоруської сторони збираються мігранти. До них приєднуються нові угруповання, які досі розташовувалися на кордоні, і намагаються прорвати кордон. Все це – під наглядом білоруських служб", – розповіли прикордонники.

За повідомленнями білоруської сторони, біженці, які прибули на пункт пропуску Брузги-Кузниця, стверджують, що хочуть легально перетнути кордон. Відповідно до оцінки Прикордонного комітету Білорусі, на пункті пропуску загалом зібралося близько 2100 іноземців.

"У стихійний табір біля білорусько-польського кордону в районі пункту пропуску Брузги минулими вихідними 13-14 листопада продовжували прибувати біженці. На вирішення кризової ситуації чекають близько 2100 іноземних громадян", – йдеться у повідомленні.

Прикордонники зазначили, що до табору періодично підвозилася гуманітарна допомога – харчування, теплі речі та засоби гігієни, а дітей забезпечували гарячою їжею у теплому наметі.

"Уранці у понеділок 15 листопада біженці, сподіваючись на позитивний результат ситуації, зібрали теплі речі, намети, спальні мішки. Вже до полудня вони самоорганізувалися у велику колону та почали рух у напрямку пункту пропуску Брузги. Біженці підкреслюють свої винятково мирні наміри та готові до розвитку будь-якої ситуації", – заявила білоруська сторона.

За даними поліції Підляського воєводства Польщі, станом на середину дня табір мігрантів на білоруській території спорожнів.

Також пресслужба Прикордонного комітету Білорусі зауважила, що у голові колони мігрантів перебувають жінки та діти. Цю інформацію підтвердила поліція Польщі.

"Служби режиму спочатку направили жінок і дітей до прикордонної інфраструктури, хоча вони становлять невелику частину від залученої групи. Одразу за ними розміщуються журналісти, але чоловіки становлять переважну більшість у цьому районі", – розповіли правоохоронці.

Раніше не визнаний низкою країн президент Білорусі Олександр Лукашенко заперечив причетність країни до організації міграційної кризи та попередив ЄС про відповідь у разі запровадження нових санкцій.

Що відомо

  • 13 листопада на білорусько-польському кордоні внаслідок пострілу загинув військовослужбовець Збройних Сил Польщі. За попередніми даними, трапився нещасний випадок.
  • У Прикордонній службі Польщі повідомили, що у ніч на 13 листопада білоруські військові намагалися прорвати огорожу на кордоні з Польщею за допомогою службової машини. Водночас мігранти застосували проти польських прикордонників сльозогінний газ.
  • 9 листопада дві великі групи мігрантів із кількох десятків людей на білорусько-польському кордоні зламали паркани і потрапили на територію Польщі. У Польщі заявили, що білоруська сторона підготувала найбільший на даний час штурм кордону за допомогою мігрантів.
  • Європейський союз планує запровадити нові санкції проти Білорусі через кризу з мігрантами на польському кордоні. Зокрема, президент Польщі Анджей Дуда пропонує заборонити польоти над країнами ЄС для авіакомпаній, які доставляють мігрантів до Білорусі. Своєю чергою невизнаний президент Білорусі Олександр Лукашенко заперечив свою причетність до фінансування міграційної кризи на кордоні з Польщею.
  • МВС України вирішило посилити присутність прикордонників на кордоні з Білоруссю. А секретар Ради нацбезпеки й оборони Олексій Данілов повідомив, що Україна реагуватиме за законом на загострення ситуації на кордоні з Білоруссю.
  • США заявили, що міграційна криза на білоруському кордоні покликана відвернути увагу від України.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світуСтаньте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок