Берлін продовжуватиме активність у нормандському форматі після виборів — Мельник

Берлін продовжуватиме активність у нормандському форматі після виборів — Мельник

Берлін продовжуватиме активність у нормандському форматі після виборів — Мельник
. Associated Press

26 вересня в Німеччині відбулися вибори до Бундестагу. Обрані депутати, своєю чергою, голосуватимуть за нового федерального канцлера країни. У двох федеральних землях, Берліні та Мекленбурзі-Передній Померанії, одночасно виборці голосували за місцевих депутатів та бургомістрів. Волевиявлення завершилося о 18:00 за місцевим часом (19:00 за Києвом).

За даними перших екзитполів, на виборах лідирує Соціально-демократична партія Німеччини (СДПН), яка, станом на 20:00, набирає 26% голосів, за нею з незначним відставанням йде консервативний блок ХДС / ХСС на чолі з Арміном Лашетом — 24%.

У спецефірі Суспільного посол України в Німеччині Андрій Мельник запевнив, що Олаф Шольц, лідер СДПН, підтримуватиме нинішній зовнішньополітичний курс Берліну.

"Я радий, що особисто наш президент за останні місяці, налагодив близький контакт безпосередньо із багатьма теперішніми лідерами. Тобто не лише із самою пані Меркель, звичайно, але і з Арміном Лашетом. І в принципі я вам скажу значною мірою це стосується й Олафа Шольца, адже до сьогодні він був і залишається віцеканцлером, тобто людиною і членом коаліції урядової, який фактично цей нинішній курс Берліну не те що формував, але й є частиною цього курсу", — зазначив Мельник.

Дипломат додав, що останні зустрічі на вищому рівні безпосередньо проводились у Берліні під час візиту міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, на них були присутні "усі згадані мною політики, так само й Олаф Шольц": "Саме під час цієї дуже тривалої та ґрунтовної розмови ми почули із перших вуст готовність Берліна і після виборів продовжити активність у нормандському форматі. Якою вона буде? Наразі важко говорити, наскільки зміняться акценти, підходи, адже зрозуміло, що не буде такого як до сьогодні, коли пані Меркель що два-три тижні дзвонила Путіну підтримувала прямий контакт із нашим президентом та французькою стороною".

За словами Мельника, наразі важко говорити, чи справді українська сторона може сподіватися на прорив у перемовинах.

Читайте також: Меркель готова запросити на Нормандські перемовини Зеленського, Путіна та Макрона

"Ми точно можемо виходити з того, що цей курс "малих кроків" буде продовжений. Німці зацікавлені, щоб "нормандія" збереглася, адже йдеться так само і про їх імідж, про те чи зможе німецька дипломатія, німецька еліта звершити успішно те, що почала пані Меркель разом із тодішнім президентом Олландом (Франсуа Олланд - ред.) Франції у лютому 2015 року. Одна справа почати, інша справа довести до логічного завершення, до успішного завершення насамперед для України. А це може бути лише повна деокупація сходу України, припинення воєнних дій, і повна реалізація Мінську. наразі на жаль ми ще віддалені від цієї мети", — зазначив Мельник.

На його думку, "лакмусовим" папірцем нової коаліції стане саме те чи буде готовий майбутній федеральний канцлер справді брати на себе ще більше відповідальності, сміливості та брати на себе ініціативу (у питанні врегулювання ситуації в Україні): "Адже посередництво не означає нейтральність. посередництво означає комунікацію, забезпечення комунікації, надання майданчику і так само залучення всіх можливих важелів, які є, а цих важелів у німецької сторони більш ніж достатньо".

Що відомо

  • 26 вересня у Німеччині розпочалися парламентські вибори. Уперше за 16 років вони проходили без участі канцлерки Ангели Меркель, яка заявила про відхід від політики після закінчення четвертого терміну свого перебування на цій посаді.
  • 26 вересня в Берліні відбувся один з найбільших шосейних марафонів у світі — берлінський марафон (Berlin Marathon), передає кореспондентка Суспільного з місця події. Він стане першим у серії World Marathon Majors. У перегонах взяли участь близько 25 000 бігунів, які подолали відстань у 42,195 км.
  • Кандидати в канцлери Німеччини від Соціал-демократичної партії та партії Зелених заявили про можливість створення коаліції у Бундестазі з лівими.

Читайте також

Стабільність, мігранти й провали на міжнародній арені. Якою була Німеччина за Меркель

Вибори до Бундестагу. Хто претендує на роль нового канцлера Німеччини

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок