Меркель заявила, що не шкодує про рішення купувати російський газ

Меркель заявила, що не шкодує про рішення купувати російський газ

Меркель заявила, що не шкодує про рішення купувати російський газ
. Ексканцлерка Німеччини Ангела Меркель, Фото: АР

Колишня канцлерка Німеччини Ангела Меркель виступила на захист рішень свого уряду закуповувати велику кількість природного газу у Росії. Вона заявила, що "це було дуже раціонально", й вона "не шкодує про це". За час каденції Меркель — Росія була основним постачальником газу до Німеччини.

Про це Меркель заявила під час свого виступу в Лісабоні, передає Associated Press.

Меркель сказала, що "ви завжди дієте в тому часі, в якому перебуваєте", і що вона не шкодує про свої рішення. На її думку, Німеччині необхідно диверсифікувати свої енергопостачання в міру того, як вона відмовляється від атомної та вугільної енергетики, і що протягом цього перехідного періоду буде необхідний газ.

Меркель додала, що "з точки зору того часу було дуже раціонально і зрозуміло отримувати трубопровідний газ, в тому числі з Росії, який був дешевше, ніж зріджений газ з інших частин світу".

Попри те, що Росія повністю зупинила роботу Північного потоку, а ціни на паливо у Європі перевищили рівень 3 300 доларів за тисячу кубометрів, Меркель додала, що "навіть за часів "Холодної війни" Росія була надійним постачальником енергії".

Читайте також

Меркель знову прокоментувала війну в Україні. Вона сказала, що мир можливий "тільки за участі Росії"

Меркель закликала серйозно сприймати ядерні погрози Путіна

На початок