"Я не очікую прямої участі США у Нормандії чи Мінському процесі", – диппредставник США в Україні

"Я не очікую прямої участі США у Нормандії чи Мінському процесі", – диппредставник США в Україні

Ексклюзивно
"Я не очікую прямої участі США у Нормандії чи Мінському процесі", – диппредставник США в Україні
. Фото: Суспільне

Американський дипломат Джордж Кент, який очолив місію США в Україні на період відпустки тимчасово повіреної Крістін Квін не очікує прямої участі американських посадовців у Мінському процесі чи Нормандських зустрічах.

Про це він сказав в ексклюзивному інтерв'ю Суспільному, відповідаючи на питання про залучення США у Нормандський формат.

“Я вважаю, є різні способи залучення. На цей момент я не очікую участі американських посадовців у Мінському процесі напряму. Я також не очікую приєднання американських посадовців до Нормандських зустрічей напряму”, – зауважив Кент.

Він також додав, що дискусії щодо цього тривають і продовжаться під час візиту президента Зеленського у Вашингтон 30 серпня.

“У нас із Дереком Шолле (радником Держдепартаменту США - ред.) були розмови на цю тему з українськими посадовцями тут у Києві. Ці ж розмови будуть і у Вашингтоні, коли президент Зеленський приїде з візитом. Я знаю, що міністр закордонних справ Кулеба і голова Офісу президента Єрмак за кілька тижнів поїдуть у Вашингтон для підготовки цього візиту. І я впевнений, що ми будемо інтенсивно про це говорити під час цих зустрічей", – наголосив дипломат.

Кент також зазначив, що прогресу у переговорах немає, зокрема, бо російська сторона “не ставить серйозно” до своїх зобов'язань.

“Я знаю, що українські посадовці розчаровані браком прогресу у переговорах. Вперше я це почув від голови української ТКГ ще у серпні 2015-го, коли Володимир Горбулін займався цим. І він сказав: Джордже, який план, якщо Росія не виконає вимоги Мінських угод? А вони мали бути виконані до 31 грудня 2015-го. Минуло 6 років після цього питання і Росія продовжує не виконувати свої зобов'язання. Що ми намагалися зробити після цього - кілька раундів інтенсивної роботи з росіянами. Це робила Торі Нуланд, яка обіймала посаду помічника Держсекретаря з європейських питань із Владиславом Сурковим у 2016-му, Курт Волкер, який був спеціальним посланцем виключно з питань переговоріву 2017-му. В обох випадках було ясно, що росіяни не серйозно до цього ставилися. Тож це виклик не лише для України, а і для західних партнерів”, – розповів Кент.

Повне інтерв'ю з Джорджем Кентом дивіться та читайте на сайті suspilne.media 23 липня.

Що відомо

  • На Донбасі внаслідок обстрілу збройними формуваннями Російської Федерації позицій українських військових один військовослужбовець ЗС України отримав осколкове поранення не сумісне з життям.
  • Ситуація у зоні бойових дій на Донбасі погіршилась з початку березня 2021 року. Так, 3 березня бойовики самопроголошеної "ДНР" заявили, що отримали дозвіл на застосування "упереджувального вогню на знищення” по позиціях ЗСУ. Голова української делегації Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук назвав такі заяви зривом Мінських домовленостей.
  • Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак заявив, що обстріли на фронті активізувались після рішень РНБО про санкції за фінансування тероризму.
  • 26 березня під Шумами на Донеччині загинули четверо українських військових, після чого президент Володимир Зеленський звернувся до лідерів країн "нормандської четвірки" та закликав їх зробити все можливе для збереження режиму всеосяжного припинення вогню на Донбасі.
  • Наприкінці березня президент Франції Еммануель Макрон, канцлерка Німеччини Ангела Меркель та президент Росії Володимир Путін провели переговори у форматі відеоконференції стосовно ситуації на Донбасі. Зеленського на це обговорення не запросили. В Офісі українського президента Суспільному заявили, що жодні рішення про Україну не можуть прийматися без її участі. А керівник ОПУ Андрій Єрмак повідомив, що зустріч лідерів України, Франції та Німеччини може відбутись найближчим часом.
  • 1 квітня 2021 року Міноборони України повідомило, що Росія готує провокації та розширює військову присутність на окупованій території Донбасу. Того ж дня прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що РФ перекидає війська до кордонів, оскільки по периметру "підвищена активність військ НАТО". Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив Генеральну секретарку ОБСЄ Хельгу Шмід "про системне загострення Росією безпекової ситуації у Донецькій та Луганській областях та в Криму".
  • Співробітники розслідувальної групи Conflict Intelligence Team виявили у Воронезькій області польовий табір, приблизно за 250 км від кордону з Україною, де сконцентровані російські війська.
  • 12 квітня президент Зеленський заявив, що Україна готова до російського вторгнення. На його думку, Росія стягує війська, щоб "перевірити" Захід.
  • За даними президента Зеленського, Росія розмістила у Криму і на східних кордонах України близько 80 тисяч військових.

Читайте нас у Telegram: усі новини Донбасу

На початок