У Польщі живуть і працюють близько 1,5 млн українців — посол

У Польщі живуть і працюють близько 1,5 млн українців — посол

У Польщі живуть і працюють близько 1,5 млн українців — посол
. Посол України в Польщі Андрій Дещиця. Фото: УНІАН

У Польщі на сьогодні проживають і працюють близько 1,5 млн українців. Водночас близько 600 тисяч українців офіційно сплачують податки у фонд соціального страхування Польщі.

Про це 20 липня під час Всеукраїнського форуму "Україна 30. Трудові ресурси" заявив посол України в Польщі Андрій Дещиця.

"Ми маємо зростання кількості трудових мігрантів: якщо порівнювати з 2014 роком, то спостерігається зростання у два-три рази. Зараз мова йде про приблизно 1,5 млн українців, які працюють в Польщі", — заявив Дещиця.

Він додав, що приблизно 600 тисяч українців офіційно сплачують податки у фонд соціального страхування Польщі, а решта працюють легально, на трудових угодах, але не сплачують податків у країні. За його словами, у Польщі дуже добре ставляться до трудових мігрантів з України.

Читайте також: Як зупинити трудову міграцію українців за кордон. Думка експерта

Дипломат зауважив, що українці виїжджають на роботу до Польщі через вищу зарплату, можливість себе реалізувати, і стабільнішу ситуацію, що дозволяє їм заробити гроші.

"Ще один фактор, на який зважають українці, котрі їдуть до Польщі — це близькість до України. Цей фактор мотивує українців до того, що якщо економічна ситуація в Україні покращиться, то вони повернуться", — наголосив дипломат.

За його словами, українці, які легально працюють у Польщі, зацікавлені у важливій формі соцзахисту: можливості отримання польської пенсії у випадку, якби вони переїхали б до України. Він додав, що це важливий елемент у контексті повернення трудових мігрантів до України. Також посол зауважив, що зараз у представництві працюють над укладенням нової угоди між Україною і Польщею про працевлаштування і соціальне забезпечення українських трудових мігрантів.

Читайте також: Україна є лідером у Європі за трудовою міграцією – міністр економіки

На переконання Дещиці, ще одним "містком" для повернення громадян України додому може бути досвід створення ними нових підприємств у Польщі. Він вважає, що з часом українці можуть перенести його в Україну. У цьому контексті дипломат поінформував, що у 2014 році у Польщі було 680 компаній, де власниками були українці, а у 2021 році ця кількість зросла до 16 тисяч.

"Це свідчить про те, що українці не просто приїжджають до Польщі на будівництво чи збирання полуниці, а думають про створення свого бізнесу. Якщо він би мав розвиватися, то потенційно це мало б відбуватися в Україні", — переконаний дипломат.

За його словами, українські трудові мігранти набираються досвіду, капіталу та відповідних контактів і це все пізніше може бути використане ними при поверненні в Україні.

Читайте також: Уряд схвалив концепцію з протидії торгівлі людьми до 2025 року

Він також звернув увагу на українських студентів в Польщі, яких зараз навчається в РП близько 50 тисяч. Він зауважив, що частина з них залишиться в Польщі чи поїде далі на Захід, але частина повернеться в Україну.

"Треба подумати над заохоченням молоді вести бізнес в Україні. Ми можемо створити їм належні умови залишитися в Україні", — констатував український Дещиця.

Що відомо

  • Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов заявив, що Україна працюватиме над поверненням трудових мігрантів.
  • За даними Опендатабот, кількість вакансій для українців за кордоном за місяць зросла у 1,7 рази, серед популярних країн — Польща, Чехія та Німеччина.
  • Кабінет міністрів під час засідання 14 липня схвалив концепцію з протидії торгівлі людьми на період до 2025 року.
  • У Чехії поліція затримала чотирьох українців, яких підозрюють у постачанні в країну дешевої робочої сили з України.

Читайте також

Польща планує полегшення працевлаштування для іноземців. З яких країн

Як Україна планує змагатися за українських трудових мігрантів. Розповідає експерт

Трудова міграція: пошук нової домівки чи спосіб заробітку. Думка експерта

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок