Україна працюватиме над поверненням трудових мігрантів – міністр

Україна працюватиме над поверненням трудових мігрантів – міністр

Україна працюватиме над поверненням трудових мігрантів – міністр
. Лілія Гончарук, Суспільне

Український уряд працює над створенням умов, необхідних для повернення громадян України, які перебувають на заробітках за кордоном.

Про це під час форуму Україна "Україна 30. Трудові ресурси" заявив міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов.

"За офіційними даними, сьогодні близько 3 мільйонів українців працюють за кордоном. Це і Португалія, і Польща, і Чехія", – зазначив він.

На думку міністра, при трудові мігранти орієнтуються в першу чергу на рівень довіри до країни, рівень заробітної плати та можливості у реалізації.

"Що стосується довіри до країни рівня заробітної плати – ми всі розуміємо, про що йдеться. Люди їдуть, тому що мають пропозицію отримати більшу заробітну плату чи взагалі отримати заробітну плату", – пояснив він.

За словами Чернишова, попри те, що трудові мігранти є одним із джерел наповнення української економіки, їхній виїзд до інших країн є значною проблемою.

"Сьогодні це майже 16 мільярдів доларів, які надходять в українську казну і українську економіку. Але кожна людина, яка працює за кордоном, розвиває іншу економіку, створює можливості для розвитку іншої країни, і не розвиває Україну. І це, не мій погляд, наша основна трагедія", – наголосив він.

Чернишов заявив, що з огляду на це українська влада має створити умови для повернення фахівців додому. Він зазначив, що 80% українських трудових мігрантів мають вищу чи професійно-технічну освіту.

"Наша мета наразі – змотивувати українців повернутися на батьківщину і обрати гідні умови роботи та гідну заробітну плату", – підкреслив посадовець.

За його словами, цьому сприятимуть реформа децентралізації, яка забезпечує розвиток інфраструктури у громадах, покращення інвестиційного клімату та безпосереднє створення нових робочих місць.

"Ми маємо обговорити та відпрацювати пропозиції та рішення щодо визначення умов задля того, щоб і повернути, і створити", – підкреслив міністр.

При цьому перший віцепрем'єр – міністр економіки України Олексій Любченко зазначив, що чимало українських трудових мігрантів повернулися додому. За його словами, йдеться в першу чергу про мешканців Закарпаття, Івано-Франківської, Львівської, Одеської та Миколаївської областей.

Що відомо

  • За даними Опендатабот, кількість вакансій для українців за кордоном за місяць зросла у 1,7 рази, серед популярних країн — Польща, Чехія та Німеччина.
  • Кабінет міністрів під час засідання 14 липня схвалив концепцію з протидії торгівлі людьми на період до 2025 року.
  • У Чехії поліція затримала чотирьох українців, яких підозрюють у постачанні в країну дешевої робочої сили з України.

Читайте також

Польща планує полегшення працевлаштування для іноземців. З яких країн

Як Україна планує змагатися за українських трудових мігрантів. Розповідає експерт

Трудова міграція: пошук нової домівки чи спосіб заробітку. Думка експерта

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок