Україна є лідером у Європі за трудовою міграцією – міністр економіки

Україна є лідером у Європі за трудовою міграцією – міністр економіки

Україна є лідером у Європі за трудовою міграцією – міністр економіки
. Лілія Гончарук, Суспільне

Україна обіймає перше місці серед країн Європи за кількістю громадян, які перебувають на заробітках за кордоном.

Про це під час форуму "Україна 30. Трудові ресурси", заявив перший віцепрем'єр-міністр – міністр економіки Олексій Любченко.

"Ми – лідери у Європі за кількістю працездатного населення, що трудиться за кордоном”, – розповів він.

За словами посадовця, при цьому більшість українських заробітчан працевлаштовані нелегально.

"У нас у 2020 році за сприяння офіційних ліцензіатів було працевлаштовано за кордоном трохи більше 86 тисяч наших громадян. А за оцінками експертів – це три мільйони. Важко уявити ступінь незахищеності у тих людей, які працюють за кордоном, в яких умовах все це відбувається", – наголосив віцепрем’єр.

За словами Любченка, з огляду на це уряд має якнайшвидше створити умови для того, щоб переважна більшість українців повернулися додому. При цьому віцепрем’єр зазначив, що протягом останнього часу частина заробітчан повернулася додому.

"Я спілкуюсь із головами обласних державних адміністрацій – дуже багато повернулися у Закарпатті, у Львівській області, Івано-Франківській, Одеській, Миколаївській і працюють", – зазначив він.

Урядовець підкреслив, що ця інформація підтверджується і офіційною статистикою, відповідно до якої у першому півріччі 2021 року кількість повідомлень про офіційне працевлаштування зросла на 15%. При цьому він зазначив, що станом на минулий рік 11 мільйонів українців не мали офіційного працевлаштування.

"Торік, за даними Реєстру фізичних осіб – платників податків, 11,3 мільйона громадян отримували офіційну заробітну плату. Майже 11 мільйонів зовсім не мали офіційного доходу. Плюс маємо понад 11 мільйонів пенсіонерів, розмір чиїх виплат залежить від тих, хто працює легально. Тобто, за рахунок одного офіційно працюючого держава утримує двох непрацюючих. І всі ці категорії громадян однаковою мірою користуються суспільними благами: медичною допомогою, освітою, інфраструктурою, пільгами та субсидіями", – наголосив він.

Любченко підкреслив, що при цьому Україна також сплачує пенсії мешканцям тимчасово окупованих територій, не отримуючи звідти Єдиного соціального внеску для покриття цих витрат.

Що відомо

  • За даними Опендатабот, кількість вакансій для українців за кордоном за місяць зросла у 1,7 рази, серед популярних країн — Польща, Чехія та Німеччина.
  • Кабінет міністрів під час засідання 14 липня схвалив концепцію з протидії торгівлі людьми на період до 2025 року.
  • У Чехії поліція затримала чотирьох українців, яких підозрюють у постачанні в країну дешевої робочої сили з України.
  • Міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов заявив, що Україна працюватиме над поверненням трудових мігрантів.

Читайте також

Польща планує полегшення працевлаштування для іноземців. З яких країн

Як Україна планує змагатися за українських трудових мігрантів. Розповідає експерт

Трудова міграція: пошук нової домівки чи спосіб заробітку. Думка експерта

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок