Паспорти вакцинації в Україні можуть впровадити після щеплення більшості населення — Степанов

Паспорти вакцинації в Україні можуть впровадити після щеплення більшості населення — Степанов

Паспорти вакцинації в Україні можуть впровадити після щеплення більшості населення — Степанов
. Unsplash, ілюстративне фото

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що українські імунні паспорти (або паспорти вакцинації) можуть з'явитися всередині країни після того, як буде прищеплена більша частина населення.

Про це Степанов заявив під час години запитань до уряду 16 квітня.

"Дуже важлива ще дискусія всередині країни щодо використання таких паспортів всередині країни, зрозуміло, що після того, як буде охоплена (вакцинацією — ред.) більша частина населення країни", — сказав він.

Степанов розповів, що 13 квітня комісар Європейського Союзу з питань юстиції представив проєкт із запровадження імунних паспортів, де крім позначки щодо вакцинації людини, передбачається ще й позначка щодо проведеного ПЛР-тестування і навіть кількість антитіл, яка забезпечує імунітет відповідної людини від коронавірусної хвороби.

"Це викликало дискусію навіть у середовищі євродепутатів. Тому ми чекаємо від них фінального рішення, в якому вигляді він буде. Зі свого боку в постійному режимі фахівці МОЗ разом з фахівцями Мінцифри, ми опрацьовуємо з нашими європейськими партнерами, в який саме спосіб його хочуть запроваджувати", — запевнив Степанов.

Він додав, що МОЗ готове до будь-якого розвитку подій, тому що "система E-healse готова до вивантаження даних".

"У нас є вся інформація про вакцинацію людей, щодо захворюваності й щодо тестування", — підсумував міністр.

Читайте також: Який вигляд мають паспорти вакцинації та як вони можуть змінити життя. Пояснюють експерти

Більшість експертів сходяться на думці, що Європа дозволятиме в'їзд лише з паспортами вакцинації, які в Україні можна буде отримати після появи єдиного уніфікованого паспорта. Коли це станеться, МОЗ нині не каже.

Раніше МОЗ заявляло, що фіксує інформацію про зроблену вакцину проти COVID-19 у спеціальному реєстрі. Після появи єдиного уніфікованого паспорта вакцинації, українці зможуть отримати відповідні довідки на основі цих даних.

Що відомо

  • Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що вакцинація від COVID-19 у Європі має прискоритися, оскільки кількість інфікувань зростає у майже всіх вікових групах. На думку організації, нині вакцинація є "неприпустимо повільною".
  • Голова найбільшої туристичної компанії Європи TUI Фрідріх Юссен заявив, що успішні програми вакцинації у Великій Британії, США та Європі зможуть врятувати туристичний сезон-2021.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок