"Неприпустимо повільно". У Європі повністю вакцинували лише 4% населення

"Неприпустимо повільно". У Європі повністю вакцинували лише 4% населення

"Неприпустимо повільно". У Європі повністю вакцинували лише 4% населення
AP

Всесвітня організація охорони здоров'я заявляє, що вакцинація від COVID-19 у Європі має прискоритися, оскільки кількість інфікувань зростає у майже всіх вікових групах. На думку організації, нині вакцинація є "неприпустимо повільною".

Про це йдеться у повідомленні пресслужби європейського підрозділу ВООЗ.

Згідно з ним, вірус розповсюджується з новою силою зокрема через релігійні свята. За кінець березня у Європі зафіксовані 1,6 мільйона нових випадків і близько 24 тисяч смертей. Регіон залишається другим за величиною поширення коронавірусу серед усіх у світі: загальне число смертей швидко наближається до мільйона, а загальне число випадків захворювання майже перевищує 45 мільйонів.

Вже 50 країн регіону повідомили про виявлення нового варіанту COVID-19, уперше виявленого у Великій Британії. Тепер у Європі переважає саме він через те, що є заразнішим. Також він збільшує ризик необхідності шпиталізації хворого.

"На європейському регіональному рівні нові випадки збільшуються у всіх вікових групах, за винятком людей 80 років і старше. Лише у цій найвразливішій групі населення з початку 2021 року спостерігається неухильне зниження захворюваності й зниження частки смертей від COVID-19, що відображає ранні ознаки впливу вакцинації", — повідомляє ВООЗ.

В організації вважають, що вакцини — найкращий вихід з пандемії, які не лише працюють, а й дуже ефективно запобігають зараженню.

"Однак впровадження цих вакцин відбувається неприпустимо повільно. І поки охоплення залишається низьким, нам необхідно застосовувати ті ж заходи громадської охорони здоров'я і соціального захисту, які ми застосовували в минулому", — вважають у ВООЗ.

Помилкове почуття безпеки

Нині лише 10% населення Європи отримали 1 дозу вакцини, а 4% пройшли повну серію вакцинації.

"Вакцинація, що триває, створює помилкове відчуття безпеки як у влади, так і у населення", — зазначив голова підрозділу ВООЗ Ханс Клюге.

Водночас всі країни Європи з високим рівнем доходів проводять вакцинацію від COVID-19, тоді як розпочали її лише 80% країн з рівнем доходів вище середнього і 60% країн з рівнем доходів нижче середнього. Клюге закликав уряди Європи поділитися з ними надлишковими дозами схвалених ВООЗ вакцин.

Що відомо

  • Станом на ранок 1 квітня в Україні підтвердили 17 569 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19, що на 6343 випадки більше, ніж за минулу добу.
  • Міністерство охорони здоров'я заявило, що нині в Україні відкритий 1201 пункт для щеплення від COVID-19, тоді як загалом їх буде створено понад чотири тисячі.
  • Влада Великої Британії штрафуватиме на 5 тисяч фунтів стерлінгів (6867 тисяч доларів) тих своїх громадян, які будуть намагатися виїхати за кордон без поважної причини.
  • З 31 березня у багатьох громадських місцях німецької столиці Берліну почне діяти вимога використовувати маски лише з вищим ступенем захисту типу FFP2.
  • Консультативна рада Бельгії ухвалила рішення про посилення карантинних обмежень у країні з 26 березня й на наступні чотири тижні.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок