Літній турсезон працюватиме на 75% від свого звичайного графіка — експерт

Літній турсезон працюватиме на 75% від свого звичайного графіка — експерт

Літній турсезон працюватиме на 75% від свого звичайного графіка — експерт
Ілюстративне фото: pixabay

Голова найбільшої туристичної компанії Європи TUI Фрідріх Юссен заявив, що успішні програми вакцинації у Великій Британії, США та Європі зможуть врятувати туристичний сезон-2021.

"Ми з оптимізмом дивимося на літо", — цитує Юссена BBC.

Він повідомив, що лише у березні кількість бронювань сягнула 2,8 мільйона. У результаті очікується, що літній сезон буде працювати на рівні до 75% від свого звичайного графіка.

Компанія, яка працює у 180 країнах, зазнала важких збитків під час пандемії. За даними Всесвітньої ради з подорожей і туризму (WTTC), у галузі у 2020 році доходи впали майже на 4,5 трильйона доларів, у результаті чого понад 62 мільйонів людей залишилися без роботи. WTTC наполягає на відновленні міжнародного туризму у червні, щоб зупинити подальше скорочення робочих місць.

Читайте також: Нетипові напрямки й шанси на ЄС. Куди українцям поїхати у відпустку

Юссен прогнозує, що деякі країни вимагатимуть у мандрівників докази вакцинації, але вважає, що негативний результат тесту буде настільки ж ефективним у запобіганні поширенню вірусу. Однак для того, щоб ця стратегія була успішною, вартість цих тестів повинна бути знижена.

"Чим дешевше він стає, тим краще він працює і тим менш шкідливий для економіки в цілому", — сказав він.

Юссен сказав, що хоча подекуди вакцинація у Європі повільна, це все ж "набагато краще, ніж не вакцинуватися". Компанія TUI володіє парком літаків, круїзних лайнерів і мережею туристичних агентств. У 2020 році вона була змушена позичити мільярди доларів в уряду Німеччини, аби залишитися на плаву.

Водночас експерти туристичної індустрії прогнозували у коментарях CNN, що кількість мандрівників з усього світу зростатиме весною і буде збільшуватися до середини року, оскільки вакцини проти COVID-19 будуть ширитися все стрімкіше. Британські турагенти заявляли, що "вже з 1 травня світ буде набагато кращим", однак туристична галузь не може дозволити собі чекати, поки вакцинація буде повністю запроваджена в усьому світі.

Тим часом Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що вакцинація від COVID-19 у Європі має прискоритися, оскільки кількість інфікувань зростає у майже всіх вікових групах. На думку організації, нині вакцинація є "неприпустимо повільною".

Що відомо

  • У березні-квітні українські туристи найчастіше купували квитки до Стамбулу, Дубая, Тбілісі, Батумі та Єревану.
  • Республіка Греція з 14 травня прийматиме українських туристів за наявності негативного COVID-тесту або довідки про вакцинацію.
  • Авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України" планує відновити регулярні рейси по ще 14 напрямках до липня.
  • Ізраїль з 23 травня відкриє кордони для вакцинованих проти COVID-19 туристів. Проте вони мають пройти ще два ПЛР тести та тест на антитіла.
  • Туреччина розпочала кампанію вакцинації професіоналів туризму, аби стимулювати життєво важливу для економіки країни галузь, на яку у 2020 році істотно вплинула пандемія COVID-19. Балканська країна Албанія також розпочала кампанію масової вакцинації препаратом Sinovac (Китай) перед туристичним сезоном.
  • Авіаслужби Туреччини та України погодили питання щодо авіасполучення між Києвом та іншими містами України з аеропортом Газіпаша, що біля відомого турецького курорту Аланія.

Читайте також

Рік з COVID-19: названо країни, в які найчастіше подорожували українці торік

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

На початок