Після завершення роботи віртуальної місії, Міжнародний валютний фонд вирішив не виділяти грошей Україні за кредитною програмою Stand-by. Що це означає для України в ефірі Українського радіо пояснив голова комітету Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики, член депутатської фракції політичної партії “Слуга народу” Данило Гетьманцев.
Про що Україна домовлялася з віртуальною місією МВФ
"Перемовини вели Міністр фінансів, голова Національного банку, Прем’єр-міністр. Мова йшла про фіскальну консолідацію, про посилення ролі Національного банку в банківських відносинах, про розширення повноважень Фонду гарантування вкладів", – розповів Гетьманцев
Що буде після завершення місії МВФ?
Гетьманцев наголосив, що завершення роботи віртуальної місії не означає завершення переговорів з МВФ.
"Перемовини продовжуються і попри те, що місія завершила свою роботу без будь-якого традиційного, звичайного результату. Ми не маємо іншого варіанту як досягнути компромісу по важливих питаннях", – повідомив нардеп.
Як це вплине на економіку України
На думку Гетьманцева, економічна ситуація в Україні цілком дозволяє певний час обійтися без траншу від МВФ.
"Наші показники макрофінансової стабільності, показники золото-валютного запасу Національного банку є достатніми для того прогнозу економічного розвитку України на 2021 рік, щоб пройти цей період навіть без траншу МВФ. Але без нього нам буде значно складніше, ніж з допомогою наших партнерів", – зауважив політик.
Коли переговори можуть відновитися
"Я думаю, що є декілька питань, щодо яких не знайшли компроміси, тому по них ми маємо дійти якоїсь згоди. Я не можу озвучувати ці питання, адже ми в процесі перемовин. Ми повинні відстояти інтереси українців, відстояти державний суверенітет і домовитися з партнерами", – пояснив депутат.
Що відомо
- У серпні 2020 року представники місії МВФ мали прибути до Києва для продовження переговорів щодо продовження програми Stand By, але, з різних причин, вони зробили паузу.
- 17 вересня у Міжнародному валютному фонді заявили, що однією з ключових умов для надання кредитів Україні є незалежність її антикорупційних органів, зокрема НАБУ, Вищого антикорупційного суду та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
- Професор і ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко вважає, що Україна не зможе отримати черговий транш від МВФ через те, що влада не виконала низку застережень від партнерів.
- 21 грудня 2020 року місія МВФ розпочала роботу в Україні. За результатами цієї роботи, наприкінці в кінці лютого або на початку березня 2021 року, Україна розраховувала отримати наступний транш у межах програми stand-by.
- Євросоюз виділив Україні черговий транш макрофінансової допомоги у 600 мільйонів євро для боротьби з наслідками пандемії коронавірусу.