Україна потребує $42 млрд для підтримки бюджету у цьому році — очільниця МВФ

Україна потребує $42 млрд для підтримки бюджету у цьому році — очільниця МВФ

МВФ, Україна
Голова МВФ Крісталіна Георгієва. AP

Цього року Україна потребує щонайменше 42 мільярди доларів міжнародної допомоги для бюджетної підтримки в умовах продовження війни, яку розпочала Росія.

Про це заявила очільниця Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крісталіна Георгієва під час пресконференції у Вашингтоні (США), повідомляє кореспондентка Суспільного.

"Станом на тепер ми оцінюємо потреби (бюджетної підтримки для України – ред.) в розмірі 42 мільярди доларів на цей рік", — сказала директорка-розпорядниця МВФ.

Вона висловила впевненість, що це вдасться зробити, оскільки міжнародна підтримка залишається "твердою". Водночас Георгієва наголосила, що для розв’язання економічних проблем для України й регіону потрібно передусім припинити війну.

"Насамперед війна — це трагедія, коли щодня вбивають та ранять чоловіків, жінок і дітей. Тож нам потрібно, щоб ця вона закінчилася заради них", — сказала вона.

Крім того, Георгієва високо оцінила зусилля української влади щодо стабілізації економіки у постраждалій від війни країні.

Напередодні прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомляв, що у під час свого офіційного візиту до США зустрівся із головою МВФ Крісталіною Георгієвою. Зокрема глава українського уряду обговорив із Георгієвою питання конфіскації російських активів на користь України.

16 квітня, прем'єр-міністр Денис Шмигаль прибув у Нью-Йорк зустрівся зі спеціальною представницею США з економічного відновлення України Пенні Пріцкер.

17 квітня Шмигаль зустрівся із міністеркою торгівлі США Джиною Раймондо. Посадовці обговорили посилення санкцій проти Росії, зокрема у сфері високих технологій.

На початок