Підтримка України пов’язана з незалежністю її антикорупційних органів – МВФ

Підтримка України пов’язана з незалежністю її антикорупційних органів – МВФ

Підтримка України пов’язана з незалежністю її антикорупційних органів – МВФ
in.gr

У Міжнародному валютному фонді заявили, що однією з ключових умов для надання кредитів Україні є незалежність її антикорупційних органів, зокрема НАБУ, Вищого антикорупційного суду та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Про це повідомив очільник відділу комунікацій фонду Джеррі Райс під час брифінгу 10 вересня, відповідаючи на питання на те, чи не вплине рішення КСУ визнати неконституційним призначення на посаду директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника на співпрацю з Україною і перегляд програми Stand-By.

Він зауважив, що МВФ не коментує судові рішення, проте наголосив на важливості збереження незалежності українських антикорупційних органів.

"Спеціальна антикорупційна прокуратура і Вищий антикорупційний суд є ключовими компонентами структурних реформ, спрямованих на забезпечення сильнішого росту, і необхідною попередньою умовою поточної програми, яку підтримує МВФ", – заявив Райс.

За його словами, МВФ продовжує взаємодіяти з Україною, обговорюючи програму співпраці, її умови та зобов’язання. Водночас Райс зауважив, що дата моніторингової місії МВФ в Україні ще не визначена.

Що відомо

  • Конституційний суд визнав неконституційним указ про призначення Артема Ситника на посаду директора Національного антикорупційного бюро.
  • В Офісі президента заявили, що чекають "чесного та прозорого конкурсу нового керівника". У НАБУ заявили, що Ситник залишається очільником бюро.
  • Директор НАБУ Артем Ситник вважає, що рішення Конституційного суду про неконституційність його призначення на посаду може бути пов'язано із розслідуванням, яке НАБУ веде проти суддів Окружного адмінсуду Києва.
На початок