Біатлон: Кубок світу
"Великий психологічний момент". Микола Зоц оцінив найкращий старт жіночої збірної України в сезоні Кубка світу

Ексклюзивно
. Фото: Дмитро Євенко / biathlon.com.ua

Ексклюзивний коментар старшого тренера команди для Суспільне Спорт.

Жіноча збірна України з біатлону розпочала виступи на етапі у швейцарському етапі в Ленцергайде своєю найкращою гонкою в сезоні Кубка світу. У заліковій зоні фінішували всі чотири українки, які пробігли спринт.

Найкращий результат серед українок у спринті вдруге поспіль показала Анастасія Меркушина — 16-й час за чистої стрільби. Лише однією позицією їй поступилася Ірина Петренко, що вперше в сезоні фінішувала в топ-20 особистих змагань.

Юлія Джима припустилася єдиної хиби на "лежці", але фінішувала із 24-м часом. Дебютні залікові очки на Кубку світу здобула Христина Дмитренко, яка лише наприкінці етапу в Гохфільцені відновилася після застуди.

Усі чотири біатлоністки України оновили свої найкращі особисті результати сезону Кубка світу 2023/24. Та відібралися до гонки переслідування, що відбудеться після дня відпочинку в суботу, 16 грудня.

Після спринту Суспільне Спорт звернулося за коментарем до старшого тренера збірної України Миколи Зоца, який залишився задоволений виступами всіх спортсменок. Очільник команди також оцінив складність траси в Ленцергайде і анонсував появу біатлоністок у прийдешньому персьюті.

• Чи задоволений сьогодні результатом:
"Звичайно. Все склалося поетапно. На даному етапі це великий психологічний момент для дівчат, щоб рости далі. Значний поріг, аби отримати впевненість, аби розуміли, що вони такі самі, як і інші спортсменки, можуть боротися".
  • Чому результат прийшов саме в Ленцергайде:

"Я казав, що нам потрібно проходити ці часи. У нас буде нормальний зліт, як для сьогоднішньої команди. Будуть ще падіння. Це ми зараз на першому шляху піднімаємося, ці яскраві спалахи, можемо щось. А далі вже [потрібно] повторювати це, аби стабільність була. Її ще не буде — цей час потрібно пройти. Але те, що вони самі для себе [здобули], — це значний крок уперед".

Анастасія Меркушина встановила рекорд українок у сезоні Кубка світу 2023/24. Фото: Дмитро Євенко / biathlon.com.ua
  • Про трасу в Ленцергайде:

"Тут важка траса, непроста. І підйоми складні, і спуски. У нас ще мінус великий, що ми не дуже добре спуски проходимо, треба гірськолижну підготовку підтягувати. І ще сьогодні був такий глянець, «закатувалася» траса, а у нас в Петренко та Джими такою трасою, коли лижі роз'їжджаються, окістя судомить. Теж був мінус начебто перед гонкою, казали, що буде важко боротися".

"Але так все склалося, боролися і на трасі, і з глянцем впоралися, і на стрільбі. Завжди хочеться краще, але я завжди кажу, що не треба гнівити Бога".
  • Про стан Дмитренко та Джими після відновлення:

"Думаю, аби показати свої найкращі кондиції, то поки [Дмитренко] йде за наростаючою. Не сказати, що вона в ідеальній формі. Від хвороби відійшла, а набрати форму — ще не зовсім в ідеальному стані".

"Як і Юлія Джима після збору в Обертілліасі. Вона, я так думаю, не зробила ту роботу, щоб вийти на свої максимальні можливості. Як і у всіх дівчат, є ще прогрес, є куди рости".

• Чи всі біатлоністки будуть готові до гонки переслідування:
"Звичайно, якщо всі здорові. Із 17-го чи 27-го місця не бігти [персьют]? Навіть мови бути не може".
Юлія Джима стала 27-ю в гонці переслідування Гохфільцена. Фото: Дмитро Євенко / biathlon.com.ua

Кубок світу з біатлону: що відомо?

• Етап у Ленцергайде продовжиться чоловічим спринтом у п'ятницю, 15 грудня. Гонку в складі України розпочнуть п'ятеро біатлоністів.
  • Жіноча гонка переслідування на Кубку світу відбудеться в суботу, 16 грудня. Найкращий результат українок у персьютах нового сезону — 27-ме місце Юлії Джими в Гохфільцені.
  • Окрім спринтів та персьютів, до програми етапу в Ленцергайде увійшли перші масстарти змагального року серед чоловіків та жінок. Обидві гонки закриватимуть програму змагань у неділю, 17 грудня.