Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
Олімпійський призер Ондржей Моравець приєднався до тренерського штабу чоловічої збірної Чехії з біатлону

Олімпійський призер Ондржей Моравець приєднався до тренерського штабу чоловічої збірної Чехії з біатлону

Чеський ексбіатлоніст Ондржей Моравець на Кубку світу 2018 року.
Ондржей Моравець на Кубку світу 2017/18. AP/Matthias Schrader

Кар'єру біатлоніста чех завершив у 2021 році.

Олімпійський призер Ондржей Моравець призначений тренером чоловічої збірної Чехії з біатлону. Про це повідомили на сайті Асоціації біатлоністів Чехії.

Збірна Чехії з біатлону завершила сезон 2023/24 без медалей як на Кубку світу, так і на домашній світовій першості в Новому Месті. До топ-50 загального заліку КС зі складу команди увійшов лише один спортсмен — Міхал Крчмар на 28-й сходинці.

У березні в збірній завершили співпрацю з тренером зі стрільби, американцем Меттом Еммонсом. Натомість до тренерського штабу приєднається саме Моравець, який завершив власну кар'єру біатлоніста за підсумками сезону 2020/21.

39-річний Моравець готуватиме команду спільно з Міхаелем Малеком, який очолює чоловічу чеську збірну з 2022 року.

"Після обговорень з [президентом Асоціації] Їржі Хамзою та [спортивним директором] Ондржеєм Рибаржем я зрозумів, що до мене є інтерес. І я сам відчув, що зараз саме час повернутися. За два підготовчі періоди до зимової Олімпіади можна ще багато попрацювати", — прокоментував власне призначення Моравець.

До зимового сезону тренери чоловічої збірної з біатлону викликали на тренування вісім біатлоністів. Зокрема, повертаються до складу Міхал Крчмар, Якуб Ствртецький, Мікулаш Карлік, Вітезслав Горніг та Томаш Мікіска, що набирали залікові бали Кубка світу 2023/24.

Хто такий Ондржей Моравець?

  • 39-річний чеський ексбіатлоніст.
  • Триразовий призер Олімпіади-2014: завоював два "срібла" в змішаній естафеті та гонці переслідування, а також "бронзу" масстарту.
  • Чемпіон світу-2015 в змішаній естафеті. Срібний призер ЧС-2015 (масcтарт) та ЧС-2017 (індивідуальна гонка).
  • Тричі — бронзовий призер чемпіонатів світу. На Кубку світу здобув свою єдину перемогу в сезоні 2012/13 — "золото" масстарту в Голменколлені.
На початок