Біатлон: Кубок IBU
Біатлон: Кубок IBU
"Втомилася від цього". Призерка Кубка світу Нільссон оголосила про завершення виступів у біатлоні

"Втомилася від цього". Призерка Кубка світу Нільссон оголосила про завершення виступів у біатлоні

Шведська біатлоністка Стіна Нільссон на Євро-2023 в Ленцергайде, Швейцарія.
Стіна Нільссон. Getty Images/Kevin Voigt/DeFodi Images

Надалі шведка повернеться до лижних перегонів.

Біатлоністка збірної Швеції Стіна Нільссон друге в кар’єрі змінить вид спорту: завершить виступи в біатлоні та повернеться до лижних перегонів. Про це вона розповіла в коментарі SVT Sport.

Завершивши кар'єру в лижних перегонах, Нільссон перейшла в біатлон перед початком сезону 2020/21. У цьому спорті шведка провела чотири сезони, за які здобула два подіуми в Кубку світу та чотири — в Кубку IBU.

Тепер же спортсменка вирішила припинити виступи в біатлоні та в наступному сезоні повернутись до виступів в лижних перегонах, де випробує себе вже у змаганнях на витривалість.

"Наступного року я збираюся займатися бігом на довгі дистанції. Зброю поклала на полицю і спалила мости, тож побачимо, як далеко я зайду", — пояснила Нільссон.

Спортсменка зазначила, що їй було нескладно прощатись із біатлоном, адже вона планувала змінювати вид спорту декілька разів.

"Ні, [прийняти рішення] було дуже легко. Але так було й тоді, коли я завершила змагання в лижних перегонах. Як людина, я [віддаюся] на сто відсотків так чи інакше. Коли відчуваю, що із чимось покінчено, — це як закрити книгу та відкрити нову", — додає вже ексбіатлоністка.

Також Нільссон підкреслила, що результати останніх двох років в біатлоні — гірші за її попередні сезони на топрівні — не вплинули на рішення завершити кар’єру.

"Я думаю, для всього є свій час — і зараз він прийшов дуже вчасно. Перші два роки були дуже хорошими, я досягла значного прогресу і надзвичайно цим пишаюся. Я отримала місце на подіумі Кубка світу — дуже високо це ціную".

"Потім були два гірші сезони, коли не вийшла стрільба. Навіть коли вдавалося бігти, я все одно не могла цим вдовольнитися. Можна бути в чудовій формі, добре відстрілятися на «лежці», а потім все зіпсувати на стрільбі стоячи. Зрештою, я від цього втомилася — коли я добре працювала, але все одно щось ішло не так".

Досягнення Стіни Нільссон у біатлоні

  • Вперше зійшла на подіум Кубка світу в січні 2022 року, вигравши "срібло" жіночої естафети в Рупольдингу.
  • Першу особисту нагороду Кубка світу — "бронзу" спринту — здобула того ж сезону на етапі в Контіолахті.
  • Свій найкращий сезон на Кубку світу провела у 2021-2022 роках: стала 30-ю в загальному заліку з доробком у 249 очок.
  • У Кубку IBU одного разу фінішувала в топ-20 загального заліку — 14-те місце за підсумками сезону 2023/24.

Що відомо

  • Стіна Нільссон розпочинала кар’єру в лижних перегонах. Першу олімпійську медаль шведка виборола у командному спринті на Іграх-2014.
  • Шведка стала олімпійською чемпіонкою 2018 року в Пхьончхані, здобувши золоту медаль в особистому спринті.
  • На Олімпіаді-2014 Нільссон здобула ще три медалі: "срібло" в естафеті та командному спринті, а також "бронзу" класичної марафонської гонки на 30 кілометрів.
На початок