Біатлон: Кубок світу
Чотири українки фінішували у топ-30 спринту Кубка світу з біатлону в Ленцергайде: результат

. Анастасія Меркушина. Фото: Biathlon.com.ua / Dmytro Yevenko

Як минула перша гонка третього етапу.

У швейцарському Ленцергайде стартував третій етап сезону Кубка світу з біатлону 2023/24. Першою гонкою змагань став жіночий спринт.

До складу жіночої збірної України на третій етап сезону увійшли Юлія Джима, Ірина Петренко, Анастасія Меркушина, Христина Дмитренко і Анна Кривонос. Однак напередодні стало відомо, що Кривонос не виступатиме у Швейцарії через хворобу.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться наживо усі гонки сезону на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

Відтак у стартлист на жіночий спринт потрапили чотири українські біатлоністки. Першою серед учасниць збірної стартувала Анастасія Меркушина (5-й номер), у першу групу також потрапила Христина Дмитренко (13-й). У другій стартовій групі гонку розпочала Юлія Джима (36-й), у третій — Ірина Петренко (50-й).

Як українки провели спринт

• Анастасія Меркушина безпомилково відпрацювала на першому вогневому рубежі, при цьому показавши третій результат за швидкострільністю серех усіх учасниць гонки — 23.2 секунди. На "стійці" Меркушина також закрила всі мішені.
  • Час Меркушиної після фінішу всіх спортсменок став 16-м. Анастасія також посіла третє місце за швидкострільністю у гонці — 44.3 секунди.
  • Христина Дмитренко також з "нулями" подолала обидва вогневі рубежі і фінішувала 27-ю. Це найкращий особистий результат Дмитренко у межах Кубка світу, у якому вона дебютувала у цьому сезоні.
  • Перше штрафне коло серед українок заробила Юлія Джима, яка не закрила одну мішень на "лежці". Однак другу стрільбу лідерка збірної України відпрацювала без промахів, що дозволило їй посісти 24-ту сходинку.
  • Ірина Петренко чисто відстрілялась на першому рубежі, проте заробила штрафне коло на "стійці". При цьому Петренко показала найкращий результат серед українок ходом і стала 17-ю на фініші.
  • Всі чотири українки потрапили у залікову зону і відібрались у гонку переслідування, що відбудеться у суботу, 16 грудня.
  • Перемогу у гонці здобула французька біатлоністка Жюстін Бреза-Буше, яка пропустила минулий сезон через вагітність. Для олімпійської чемпіонки Пекіна-2022 у масстарті це п'ята особиста перемога у межах Кубка світу і перша — у спринті.

Що означають результати спринту?

• Анастасія Меркушина досягла найкращого особистого результату українок у сезоні Кубка світу. Попередній рекорд належав Ірині Петренко — 22-ге місце в індивідуальній гонці Естерсунда.
  • Христина Дмитренко вперше в кар'єрі фінішувала в очках Кубка світу. Сезон 2023/24 — дебютний для 24-річної українки на цьому рівні.
  • Лідерка збірної Юлія Джима показала найкращий результат на Кубку світу від початку березня, коли фінішувала 13-ю в гонці переслідування.

Етап Кубка світу в Ленцергайде: розклад змагань

• П'ятниця, 15 грудня. 15:15. Спринт — чоловіки
  • Субота, 16 грудня. 13:45. Переслідування — жінки
  • Субота, 16 грудня. 15:40. Переслідування — чоловіки
  • Неділя, 17 грудня. 13:30. Масстарт — жінки
  • Неділя, 17 грудня. 15:45. Масстарт — чоловіки