Біатлон: Кубок світу
Біатлон: Кубок світу
"Завдання максимальне". Тренер жіночої збірної України з біатлону назвав ціль на другий етап Кубка світу

"Завдання максимальне". Тренер жіночої збірної України з біатлону назвав ціль на другий етап Кубка світу

Ексклюзивно
"Завдання максимальне". Тренер жіночої збірної України з біатлону назвав ціль на другий етап Кубка світу
Микола Зоц. Фото: Суспільне Спорт

Ексклюзивний коментар тренера жіночої збірної для Суспільне Спорт.

Жіноча збірна України з біатлону готується до другого етапу Кубка світу сезону 2023/24. В австрійському Гохфільцені біатлоністки проведуть три старти впродовж 8-10 грудня.

Початок біатлонного сезону українки провели у шведському Естерсунді. У межах першого етапу Кубка світу найкращим особистим результатом України стало 22-е місце Ірини Петренко в індивідуальній гонці. Натомість у командних гонках найвище місце збірна посіла у класичній змішаній естафеті.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться наживо усі гонки сезону на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

Однак у Гохфільцені Дмитренко через стан здоров'я не бігтиме особисті гонки. Через відсутність Христини до складу "синьо-жовтих" на спринт, першу гонку другого етапу, потрапить Олена Городна, яка отримала виклик на Кубок світу у ролі запасної.

На другий етап Кубка світу Україна відправилася у складі шести біатлоністок. Однак одна з них — Христина Дмитренко — через стан здоров'я не бігтиме особисті гонки. Замість неї виступить у спринті 19-річна Олена Городна, яка отримала виклик на Кубок світу після виступу на етапі Кубка IBU в Контіолахті.

Перед початком змагань у Гохфільцені старший тренер жіночої збірної України з біатлону Микола Зоц ексклюзивно поспілкувався із Суспільне Спорт. Наставник команди розповів про стан біатлоністок перед другим етапом Кубка світу та цілі на змагання в Австрії.

  • Про стан Христини Дмитренко

"Погода в Гохфільцені хороша, у порівнянні з Естерсундом – то ми як на курорті. Тут приблизно 3-5 градусів морозу. Все нормально. Христина [Дмитренко] лише трошки надихалася холодним повітрям, то тепер горло в неї болить. Але на естафету її кандидатура розглядається. Подивимося, як вона ще буде почуватися, зробимо тестове тренування, і якщо все добре, то, можливо, побіжить. Застуда її не означає, що вона пропускає етап, ні. Тільки пропускає спринт та гонку переслідування".

плавання
Христина Дмитренко. Фото: Getty Images
  • Про Олену Городну
"Олена Городна побіжить у спринті. Вона буде виступати замість Христини Дмитренко. Все нормально, Городна так само переїхала з Контіолахті, як і інші дівчата з Естерсунду. Їй потрібно використовувати будь-яку можливість і вчитись, вчитись, вчитись. Мати бажання рости".
  • Про Ірину Петренко

"Ірина Петренко нормально себе почуває. Але ми поки не можемо заявити її у першій групі, бо вона пропускала багато гонок попереднього сезону. До наступного року вона не матиме хороших стартових номерів, а в Європі тут, у порівнянні зі Скандинавією, може бути різниця у групах. Перші групи мають перевагу, а ми її не можемо заявити ближче ніж 3-4 група. А так по самопочуттю у неї все добре".

  • Про бажані результати на другому етапі
"Чи буду задоволений чотирма дівчатами в персьюті? Завдання для кожного перед виходом на старт, як я вже казав, максимальне. Інакше чого тоді виходити на старт. Але ж ми розуміємо свій максимум на сьогоднішній день. Завдання – потрапляння чотирьох біатлоністок в гонку переслідування – стоїть, бо тоді й звідси витікає й Кубок Націй. Звичайно, хочеться, щоб в особистих гонках хтось не просто потрапив у топ-60, але й проскакував й повище. Головне, щоб результат показав їм, що вони можуть виступати на цьому рівні. Дві [біатлоністки] потрапляли в залікову зону в Естерсунді. Намагатимемося й тут".

Розклад другого етапу Кубка світу (Гохфільцен, Австрія)

  • П'ятниця, 8 грудня, 12:30. Спринт, чоловіки (10 км)
  • П'ятниця, 8 грудня, 15:25. Спринт, жінки (7.5 км)
  • Субота, 9 грудня, 13:15. Переслідування, чоловіки (12.5 км)
  • Субота, 9 грудня, 15:45. Переслідування, жінки (10 км)
  • Неділя, 10 грудня, 12:30. Естафета, чоловіки (4х7.5 км)
  • Неділя, 10 грудня, 15:15. Естафета, жінки (4х6 км)
На початок