Біатлон: Кубок світу
Залік Кубка націй з біатлону: як розпочала новий сезон Україна

Артем Прима. Фото: Дмитро Євенко / biathlon.com.ua

У шведському Естерсунді завершився перший етап нового сезону Кубка світу.

На Кубку світу з біатлону стартували змагання сезону 2023/24. У неділю, 3 грудня, завершився перший етап у шведському Естерсунді.

Окрім визначення найсильніших біатлоністів, на Кубку світу стартувало змагання національних збірних, які боротимуться між собою в очковому заліку Кубка націй. Позиція команди у цьому рейтингу відображає результати спортсменів впродовж сезону. Результати в Кубку націй важливі для збірних, адже визначають квоту на наступний сезон: місця з шостого по 10-е у Кубку націй дають п'ять квот, а з 11-го по 17-е – чотири.

Суспільне Спорт — ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться наживо усі гонки сезону на сайті та телеканалі Суспільне Спорт, а також на місцевих телеканалах Суспільного.

Залік Кубка націй (жінки)

Жіноча збірна після першого етапу сезону розташувалася у топ-10 Кубка націй. Після індивідуальної гонки, спринту та естафети Україна набрала 1017 балів.

Наразі у жіночому Кубку націй "синьо-жовті" переслідують Австрію, Чехію та Словенію, які розташувалися попереду українок. Від словенок сходинкою вище підопічні Миколи Зоца відстають на 20 очок.

Лідерками рейтингу після етапу в Естерсунді стала збірна Норвегії, що здобула "срібло" та "бронзу" в спринті. Три старти в підсумку принесли норвежкам 1663 очки.

Залік Кубка націй (чоловіки)

Чоловіча збірна України в заліку Кубка націй за підсумками стартового етапу не потрапила до топ-10 та займає 11-е місце. Після трьох гонок "синьо-жовті" мають 965 очок.

Попереду України розташувалася команда Фінляндії, що має перевагу над підопічними Юрая Санітри в 35 очок. Свого найближчого переслідувача, збірну США, українці натомість випереджають на 102 бали.

Як і в жіночому заліку, першу сходинку чоловічого Кубка націй посіла Норвегія. Команда-переможець двох попередніх сезонів у Швеції здобула "срібло" у спринті та виборола "бронзу" у кожній із залікових гонок, набравши 1677 очок у рейтингу.

Кубок світу з біатлону: що відомо?

• При формуванні заліку Кубка націй враховуються результати біатлоністів в індивідуальних гонках, спринтах і естафетах.
  • Другий етап Кубка світу з біатлону відбудеться 8-10 грудня в австрійському Гохфільцені.
  • До складу України на другий етап сезону доєднаються Дмитро Підручний та Юлія Джима, які пропускали перший етап, а також Олена Городна, яка старт сезону провела на Кубку IBU.