Зайшла у двір до людей. На Кіровоградщині лабораторно підтвердили сказ у лисиці

Зайшла у двір до людей. На Кіровоградщині лабораторно підтвердили сказ у лисиці

Уточнено
Зайшла у двір до людей. На Кіровоградщині лабораторно підтвердили сказ у лисиці
. Фото ілюстративне: No-longer-here/Pixabay

У Світловодській громаді Кіровоградської області підтвердили випадок сказу в лисиці. Дика тварина зайшла у двір приватного будинку. Про це Суспільному розповіла речниця управління Держпродспоживслужби в області Наталія Шевченко.

Власники оселі вранці вийшли на подвір’я і побачили там мертву лисицю, яку покусали двоє собак, які утримують господарі. За словами Наталії Шевченко, у лисиці лабораторно підтвердили сказ.

"Обох собак вакцинували проти сказу. За ними спостерігатимуть, чи не буде в їх поведінці змін. Жінку після контакту з собаками, які могли потенційно бути інфікованими, направили в лікарню для проходження обов’язкового курсу антирабічних щеплень, адже захворювання на сказ невиліковне. Загальна тривалість такого курсу до трьох місяців".

При контакті з хворою, дикою або невідомою твариною до лікарів треба звернутися невідкладно, говорить Наталія Шевченко. Вони визначать, чи потрібен курс щеплень.

"Лікар дивиться, чи є укус, подряпина, чи було потрапляння слини на рани та слизові оболонки. Найкраще, звичайно, точно знати, чи хвора на сказ тварина, з якою був контакт".

Якщо тварина не побоялася підійти до місця, де живуть люди, це має насторожити.

"Це, звичайно, необов’язково, що тварина хвора, але така її поведінка може бути ознакою сказу. Загалом дикі тварини оминають місця проживання й перебування людей. У природі червоні лисиці – основні носії цього вірусу", – говорить Наталія Шевченко.

За даними речниці, цього року на Кіровоградщині зафіксували 44 випадки сказу. Захворіли дев’ять лисиць, п’ять котів і 20 собак. Також підтвердили троє випадків серед великої рогатої худоби (корів і коней), у чотирьох кіз, борсука, шакала і єнотоподібного собаки.

Сказ – це гостре інфекційне захворювання. Характеризується розвитком запалення головного мозку зі швидким ураженням центральної нервової системи. У разі несвоєчасного проведення профілактичних щеплень та зволікання з наданням медичної чи ветеринарної допомоги смерть людини та тварини неминуча. Хвороба передається при укусах скаженою твариною (90% випадків) або попаданні її слини на пошкоджену шкіру чи слизові оболонки (10% випадків).

На початок