Випали з гнізда у зоні бойових дій. Військові врятували та передали кропивницькому ветеринару п'ятеро совенят

Випали з гнізда у зоні бойових дій. Військові врятували та передали кропивницькому ветеринару п'ятеро совенят

Ексклюзивно
Совенятам один місяць
Совенятам один місяць. Станіславас Гужявічус

Ветеринар з Кропивницького Станіславас Гужявічус доглядає за п'ятьма совенятами, які йому передали військові з зони бойових дій. Птахи випали з гнізда, їм один місяць.

Про це ветеринар розповів Суспільному.

Військові зателефонували та передали совенят у Києві. Якби бійці їх не врятували, то птахи загинули б, розповів чоловік.

"Хлопці знайшли мій номер телефону в інтернеті і зателефонували. До першого червня я працюю у київській ветеринарній клініці, тож ми зустрілись у столиці. Вони сказали, що птахи випали звисока і повернути їх до гнізда не було неможливо. Знаю, що це територія між Харковом та Черніговом і нині там тривають активні бойові дії. Якби птахів не врятували, то вони загинули б".

Нині Станіславас забрав совенят до себе додому та доглядає за ними – міняє пелюшки, годує. Каже, птахи здорові. Випустити на природу їх можна буде після адаптації.

"Першого червня я привезу їх у Кропивницький. Щоб випустити на волю, треба спершу зробити їх дикими. Я маю вольєр, який зробив спеціально для сов, щоб вони могли собі там вільно літати. Туди випускатиму живих пацюків, на яких вони вночі зможуть полювати. І якщо вони проявлятимуть такі інстинкти, то потім просто відпущу їх усіх на волю".

Зі слів ветеринара, у нього вдома живуть чотири дорослі сови.

"Я їх утримую, тому що вони або простріляні, або мають переламані крила. Через це вони не здатні про себе повноцінно піклуватись у дикій природі".

Притулок для екзотичних птахів у селі Сонячне Кропивницького району Станіславас Гужявічус побудував за власні гроші. Витратив 100 тисяч гривень.

Нині у його реабілітаційному центрі живуть пів сотні птахів – папуги та дикі птахи, які після лікування не можуть вижити у природі. Тварин, які одужують і можуть жити самостійно, Станіславас відпускає в природу. Скільки їх вилікував за майже шість років, не рахував.

На утримання тварин, порахував, витрачає щомісяця 20 тисяч гривень. Це власні гроші та благодійників. Нині притулок потребує будівельних матеріалів для нових вольєрів.

На початок