Попри війну: у Кропивницькому відбулася всеукраїнська виставка собак

Попри війну: у Кропивницькому відбулася всеукраїнська виставка собак

На всеукраїнську кінологічну виставку у Кропивницькому привезли понад дві сотні собак. Такі зібрання потрібні, щоб продовжувати попри війну розведення порід. Зокрема це потрібно й для фронту, де нині працюють службові собаки.

Про це розповіла Суспільному організаторка виставки Вікторія Вічирко.

Учасники виставки приїхали з п’яти областей – Кіровоградської, Київської, Дніпропетровської, Полтавської та Одеської. Через війну географія виставки й кількість учасників цьогоріч втричі менша, ніж зазвичай. Всеукраїнську виставку собак в області влаштовують щороку, з 1992. Виключенням став 2022 – коли відбулося повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

Південноафриканський бурбуль Юконт
Південноафриканський бурбуль Юконт. Суспільне Кропивницький

Це південноафриканський бурбуль Юконт. На виставку річного пса вагою 80 кілограмів з міста Кременчук Полтавської області привезли вперше. Юконт виступатиме в класі юніорів.

"Велика, добра, гарна собака, — розповідає його господар Вадим Яременко. – Він любить гратися з усіма, але з ним ніхто не грається, тому що то притопчемо, то наступимо, всі від нього тікають, ховаються, а йому спілкуватися хочеться з усіма. Собака дуже гарна для сім’ї і як охоронець, і як нянька".

Бельгійська вівчарка малінуа Вінді
Бельгійська вівчарка малінуа Вінді. Суспільне Кропивницький

Це трирічна бельгійська вівчарка малінуа Вінді. Вона постійна учасниця кінологічних виставок, вміє шукати вибухівку і виконувати трюкові команди, розповіла її власниця Анастасія Сінчук.

"Зараз собака на службі. Вона в мене працює з пошуку вибухівки, різних запахових предметів. Маємо диплом "Собака-помічник" – це ми теж здавали з нею такий екзамен – допомагали людям, яким важко під час війни, або людям з інвалідністю".

Під час виступів собак оцінюють їхню відповідність породі, розповів один з трьох суддів Григорій Маслов.

"Є стандарти породи. Це міжнародні вимоги того, як порода повинна виглядати. Є стандарти голови, шиї, тіла, зубів, звичок – дуже багато параметрів".

Всеукраїнська виставка собак у Кропивницькому
Всеукраїнська виставка собак у Кропивницькому. Суспільне Кропивницький

Зазвичай на виставку приїжджали 600-700 собак, розповіла організаторка виставки Вікторія Вічирко.

"Нині ми не можемо зробити великі показові змагання. Дякую дівчатам, що приїхали. Наші хлопці – всі на фронті. Деякі собаки загинули, на жаль, на фронті. Тому дівчатам дякую, вони молодці на своєму фронті, як можуть, і собаки працюють".

Всеукраїнська виставка собак у Кропивницькому
Всеукраїнська виставка собак у Кропивницькому. Суспільне Кропивницький

Після повномасштабного вторгнення на війні загинули чотири собаки – вихованці обласного кінологічного клубу, розповіла Вікторія Вічирко.

За її словами, виставка — зоотехнічний захід. Його потрібно проводити, щоб собаківництво могло розвиватись.

"Ми повинні бачити порідність собак, кудись рухатись далі, тому що країна живе, і нам потрібно рухатись далі. Клуби, які займаються розведенням породних собак, потрібно, щоб їх оглядали експерти".

Для всіх учасників виставки підготували дипломи й гостинці.

Всеукраїнська виставка собак у Кропивницькому
Всеукраїнська виставка собак у Кропивницькому. Суспільне Кропивницький

На початок