Українська сторона домовилась про повернення маріупольського підлітка Богдана Єрмохіна. Про це на своїй сторінці повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
"Офіційно підтверджую, що маємо домовленості про повернення Богдана до України та його возз’єднання з сестрою. Прошу всіх заспокоїтися, а головне не розповсюджувати неперевірену інформацію. Адже така публічність шкодить процесам повернення", — повідомив Дмитро Лубінець.
Омбудсман додав, що більше інформації повідомлять коли хлопець буде на території України.
Богдан Єрмохін з Маріуполя: що відомо про викрадення підлітка та депортацію до Росії
На початку повномасштабного вторгнення, за даними Міністерства реінтеграції, Богдан Єрмохін навчався у Маріупольському вищому металургійному професійному училищі та проживав у гуртожитку училища в Маріуполі. Під час окупації міста російські військові вивезли його разом з іншими дітьми до Москви, а потім перевезли до дитячого санаторію "Поляна" у Московській області, розповідали в міністерстві. В липні 2022 року, попри наявність законного опікуна, юнака передали під опіку в російську сім’ю, додали у відомстві.
За словами Богдана, йому видали російський паспорт і влаштували на навчання, а у квітні хлопець намагався повернутися в Україну, однак його затримали на кордоні з Білоруссю й повернули назад до прийомної сім’ї.
В Україні у Богдана, за словами адвокатки Бобровської, є офіційний опікун — це його сестра. Також адвокатка зазначає, що документи для повернення Богдана були подані до відповідних установ РФ, а юнак сам неодноразово виказував бажання повернутись в Україну.
У серпні 2022 року Богдан Єрмохін був внесений до Єдиного реєстру осіб, в тому числі дітей, депортованих або примусово переміщених у зв’язку зі збройною агресією РФ проти України, зауважили в Міністерстві.
19 листопада Богдану виповниться 18 років, після вручення підлітку повістки з російського військкомату і міністерство, й адвокатка вбачають в цьому ризик, що українського юнака відправлять до російської армії.
Що відомо про викрадення Росією українських дітей
Наприкінці липня уповноважена президента з прав дитини Дар’я Герасимчук повідомляла, що кількість дітей, незаконно вивезених Росією з України, за підрахунками уповноважених органів може складати від 200 до 300 тисяч, проте за офіційними даними РФ вивезла з України 19 564 дитини.
5 квітня 2023 року 49 країн світу у спільній заяві засудили Росію за організацію засідання Радбезу стосовно нібито правових підстав викрадення українських дітей з тимчасово захоплених територій, йдеться у спільній заяві цих країн. Велика Британія заблокувала трансляцію виступу російської уповноваженої з прав дітей Львової-Бєлової на ресурсах ООН, закликавши її відповідати за свої дії в Гаазі.
В Офісі генпрокурора повідомляли, що єдиного прозорого алгоритму чи механізму, який дає можливість повертати депортованих до Росії українських дітей, на сьогодні немає.
17 березня 2023 року МКС видав ордер на арешт Путіна та Львової-Бєлової. Їх підозрюють у незаконній депортації та переміщенні українських дітей.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram