У липні тривають і відкриваються артвиставки: скульптури, картин, короткого метру та сучасного мистецтва. Суспільне Культура зібрало кілька проєктів в Україні та за кордоном.
Київ: Микола Білик
У Національному музеї "Київська картинна галерея" до 23 липня триватиме виставка "Світло. Тінь. Час" скульптора Миколи Білика. Кураторка — Галина СкляренкоУкраїнська мистецтвознавиця, одна з перших дослідників андеграунду в Україні, співробітниця НАНУ.
"Розпочатий у 1980-х творчий шлях Миколи Білика вмістив і складності мистецького самовизначення, що припало на пізньорадянські роки, і новаційні процеси «перебудови», коли він був учасником скульптурних симпозіумів, і залучення до відновлення пам’ятників, що повертають сторінки історії України, і сучасні суспільні процеси, пов’язані з темою національної пам’яті", — пише пані Галина про творчість Білика.
Йому належать пам’ятники княгині Ользі, Андрію Первозванному, Кирилу та Мефодію на Михайлівській площі в Києві, Ярославу Мудрому біля Золотих воріт у Києві, Івану Мазепі в Полтаві. 16 липня в межах виставки відбулася зустріч зі скульптором.
Рівне: Анатолій Кичинський
Через повномасштабну війну та окупацію Херсона Анатолій Кичинський змушений був перебратися до Рівного. Виїхати зміг 19 травня 2022-го. У червні цього року на кілька днів приїздив до Херсона.
"Машина, яка везла гумдопомогу в область, заїхала по мене в Херсон, тож я зміг на зворотному шляху забрати певну купку своїх картин", — розповів Суспільне Культура пан Анатолій.
Під окупацією вціліли ті його роботи, які він пороздавав знайомим на збереження, але зникли два пейзажі з виставки у Херсонській обласній держадміністрації. За словами Кичинського, звідти росіяни викрали половину експозиції.
У Рівному виставка митця триватиме протягом місяця з 26 липня. Близько 30 картин автора можна буде побачити в Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці. А після виставки роботи можна буде придбати.
Берлін: "Митець як пророк", 11 авторів
У Берліні в галереї "Білий слон" (Galerie weisser elefant) з 29 липня до 17 вересня пройде виставка "Митець як пророк" (The Artist as Prophet) під кураторством Ксенії МалихКерівниця дослідницької платформи в PinchukArtCentre і Валерії Шиллер. Кураторка публічної програми — Катерина Тарабукіна, культурна менеджерка й кураторка міждисциплінарних програм у Vitsche e.V. Berlin, яка вже 5 років працює гідом у Німеччині.
Серед авторів робіт — Пьотр Армяновський, Добриня Іванов, Нікіта Кадан, Семен Храмцов і Стас Волязловський, Павло Ковач, Андрій Рачинський та Даніїл Ревковський, Микола Рідний, Антон Саєнко, Арсен Савадов і Георгій Сенченко.
Проєкт "Митець як пророк" — це спроба розкрити всю складність політичного контексту України через виставку робіт, створених або до початку війни у 2014 році, або до повномасштабної війни у 2022 році. Проблемні питання, які порушують на виставці, — російський флот на території України, що призвело до анексії Криму, народне незадоволення проросійським президентом Віктором Януковичем тощо.
Лондон: показ короткометражок "Уві сні та наяву"
22 липня в мистецькій організації Old Diorama Arts Centre в Лондоні відбудеться благодійний показ 8 короткометражних фільмів українських режисерів та художників. Кураторки — Катерина Олешко та Мілена Хомченко за підтримки художниці Марії Матяшової.
Теми короткометражок — українська культура, природа, сучасне містобудування, індустріальні міста та випускні. Показ організовано спільно з українською групою "Всесвіт". Кошти, зібрані з продажу квитків, передадуть волонтерці Олександрі Ждановій, яка допомагає 36-й бригаді аеророзвідки. З програмою можна ознайомитись тут.
Читайте нас у Facebook, Instagram і Telegram, дивіться наш YouTube
Поділіться своєю історією з Суспільне Культура. З нами можна зв'язатися у соціальних мережах та через пошту: [email protected]