Антологія українського альбому. БЕZ ОБМЕЖЕНЬ

Антологія українського альбому. БЕZ ОБМЕЖЕНЬ

Антологія українського альбому. БЕZ ОБМЕЖЕНЬ
.

Чи орієнтуєтеся ви в українських музичних трендах? Чи знаєте, хто їх започаткував? Радіо Промінь та Суспільне новини продовжують спільний проєкт "Антологія. Український альбом", у рамках якого ми знайомимо або нагадуємо вам про історію становлення вітчизняного шоу-бізнесу. У черговому матеріалі Світлана Берестовська розповідає про культовий альбом 2017 року під назвою "5 хвилин" гурту БЕZ ОБМЕЖЕНЬ. Як усе починалося та розвивалося, можна послухати в ефірі Радіо Промінь за посиланням.

2017 рік. У Вашингтоні відбулась інавгурація 45-го президента США Дональда Трампа. У червні набуло чинності рішення Європейського Союзу про надання громадянам України безвізового режиму для короткострокових поїздок до країн ЄС і Шенгенської зони. А 1 вересня у повному обсязі набула чинності Угода про асоціацію між Євросоюзом та Україною. За 204 дні після виходу кліп на пісню "Despacito" пуерто-риканських співаків Луїса Фоні та Дедді Янкі набрав рекордні 3 мільярди переглядів. В українських радіочартах 2017-го теж були свої улюбленці. Найчастіше того року українці на радіо замовляли пісню гурту БЕZ ОБМЕЖЕНЬ.

Фронтмен гурту Сергій Танчинець народився у звичайній мукачівській родині. Тато все життя працював на виробництві, мама була кіномеханіком – крутила кіно у місцевому кінотеатрі. На своє 11-річчя Сергій випросив у батьків гітару, і саме відтоді почав серйозно цікавитися музикою. Після школи хлопець прагнув вступити до училища культури вивчати режисуру. Проте його батько, людина серйозна, порадив здобути технічну спеціальність. Так Сергій опинився у технічному ліцеї.

Перший альбом

Вже під час навчання у ліцеї Сергій знайомиться з хлопцями, які згодом стануть першими музикантами БЕZ ОБМЕЖЕНЬ. 14 січня 1999 року в місті Мукачеві відбувся перший концерт новоствореного музичного колективу. Тоді до складу команди молодих музикантів входили: Сергій Танчинець, Ігор Рибар, Віктор Янцо, Владислав Воробець та Василь Логойда.

Довгих сім років знадобилося молодим музикантам, щоб записати свій перший альбом "Underground". Приблизно стільки ж часу пішло на пошуки грамотного продюсера. І такий врешті-решт знайшовся.

Зміна складу гурту

Переїзд до Києва дався Танчинцю нелегко. Тим паче, що його товариші-музиканти не ризикнули залишитися у столиці та повернулися в Мукачево.

У 2008 році склад музикантів гурту майже повністю оновився. Повернувся до гурту хіба що Ігор Рибар. Він і досі мешкає в Мукачеві, але його життя – це суцільна дорога, потяги та музичні подорожі.

Очікування успіху та визнання

Історія успіху гурту БЕZ ОБМЕЖЕНЬ ─ це історія безупинної праці, віри в себе та у свою музику. Майже 17 років хлопці, як-то кажуть, були "широковідомими у вузьких колах". І хоча вони випускали альбоми, намагалися грати на гучних фестивалях та брали участь у різноманітних соціальних проєктах – вони все ще залишалися у статусі маловідомих, проте перспективних музикантів. Усе змінилося, коли БЕZ ОБМЕЖЕНЬ подалися на відоме та популярне телевізійне музичне шоу.

На кастинг Х-фактору команда прийшла зі своєю авторською піснею "Без неї ніяк". Ця композиція була вже добре відома, бо увійшла до другого альбому гурту, який мав назву "#DИХАЮТОБОЮ". У 2016 році, завдяки популярному телевізійному талант-шоу, про хлопців з БЕZ ОБМЕЖЕНЬ дізналася уся країна. Шанувальників настільки побільшало, що одразу після виходу з проєкту гурт влаштував повноцінний концерт. Зібралась повна зала київського клубу "Атлас".

Альбом "5 хвилин"

Сергій вже розповідав про те, що дві пісні, які згодом стали повноцінними хітами, він написав на ходу, в машині. Другою такою композицією стала пісня, яка дала назву третьому альбому. До речі, саме з цієї композиції почалася плідна співпраця та справжня дружба гурту та саунд-продюсера Артура Данієляна. Цей альбом побачив світ 12 лютого 2017 року.

Ще одним беззаперечним хітом альбому "5 хвилин" стала лірична композиція "Тону". До речі, саме у цю пісню Сергій Танчинець закоханий й досі, як і тисячі дівчат по всій Україні. На потенційний хіт альбому, звичайно ж, зняли проникливе відео. Режисером кліпу став Олег Борщевський.

Прем'єра альбому "5 хвилин" не могла відбутися без закріплення нового матеріалу на живих концертах, тому музиканти здійснили тур Україною, який охопив понад 20 міст. У грудні 2018-го "Тону" збере своїх прихильників у київському Палаці Спорту. Але до того ще 2 роки важкої праці.

Тоді ж, у 2016-му, свій гастрольний тур на підтримку нового альбому музиканти розпочали з Лондона, де зіграли благодійний концерт, організатором якого стали "London Euromaidan". Всі виручені кошти від концерту хлопці витратили на допомогу військовим у зоні АТО. Українці з британськими паспортами дуже схвально сприйняли пісні української команди.

Є в альбомі "5 хвилин" пісня "Доле моя", яку Сергій Танчинець заспівав у дуеті з Анею та Олею з гурту "Врода". Окрім виконавців у відео зняли ще декілька цікавих творчих особистостей. Режисерами стали Олександр Махач та Андрій Колодич.

Довгих 17 років Сергій Танчинець та його колектив йшли до омріяної мети – бути цікавими та затребуваними музикантами у своїй країні. Проте сьогодні Сергій зізнається, що абсолютно не жалкує про те, що йому довелося пройти цей шлях. Тут Сергій трохи лукавить, тому що на сьогоднішній день гурт БЕZ ОБМЕЖЕНЬ є одним із найвпізнаваніших українських рок-колективів.

Антологія українського альбому

На початок