Звільнення Сергія Шкарлета підтримав комітет Верховної Ради з питань освіти

Звільнення Сергія Шкарлета підтримав комітет Верховної Ради з питань освіти

Оновлено
шкарлет міносвіти звільнення
Міністр освіти Сергій Шкарлет. Фото: Назарій Малюк

Комітет Верховної Ради України з питань освіти, науки і інновацій майже одноголосно підтримав відставку міністра освіти Сергія Шкарлета. Про це у Facebook повідомила секретарка комітету, нардепка фракції "Голос" Наталія Піпа.

Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що фракція партії "Слуга народу" обговорила звільнення Сергія Шкарлета з посади міністра освіти і науки України. Очікується, що його замінить вчитель, організатор освіти, директор Національного центру "Мала академія наук України", а також доброволець 95-ї бригади ДШВ Оксен Лісовий.

Пізніше голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія додав, що цю зміну в уряді розгляне Верховна Рада.

"Найближчим часом очікуємо посилення в уряді️ на посаду міністра освіти і науки України пропонується боєць ЗСУ, директор Малої академії наук Оксен Лісовий. Заслухали його на фракції, дуже прогресивний кандидат, чітко відчуває сучасні виклики в освіті, знає, що потрібно робити", — зазначив посадовець.

Він зауважив, що прихід у владу перших кандидатів із фронту — "дуже правильна тенденція".

Звинувачення у плагіаті

Сергій Шкарлет очолює міністерство з грудня 2020 року. Тоді, одразу після його призначення, четверо з шести заступників міністра освіти та державний секретар Міністерства освіти і науки пішли з посад, а ексочільниця МОН Ганна Новосад у Facebook звинуватила Шкарлета в плагіаті наукових робіт. Сам Шкарлет звинувачення заперечив.

Студенти по всій країні протестували проти призначення очільника МОН. Зокрема, 1 вересня 2020 року київські студенти влаштували акцію з вимогою відставки Шкарлета.

"Плагіат є плагіат, що під час війни, що під час мирного часу" — інтерв'ю з міністром освіти Шкарлетом

Комітет Верховної ради з питань освіти, науки та інновацій тоді не підтримав призначення Сергія Шкарлета на посаду міністра освіти.

У 2020 році і комітет з етики Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) підтвердив наявність плагіату в наукових роботах в. о. міністра освіти і науки Сергія Шкарлета.

Звільнення Сергія Шкарлета підтримав комітет Верховної Ради з питань освіти
Сергій Шкарлет. Міністр освіти Сергій Шкарлет. ФОТО: УНІАН

"Ми розглядали шість його публікацій. (...) А в чотирьох були ознаки академічного плагіату і ми це ідентифікували", — сказав у коментарі Суспільному голова НАЗЯВО Сергій Квіт.

Але Окружний адміністративний суд Києва визнав незаконними дії НАЗЯВО щодо встановлення плагіату.

"Як і обіцяв, у судовому порядку я захистив своє ім’я як науковця, який ніколи не займався плагіатом", – написав Шкарлет. На його думку, комітет з питань етики "перетворився на інструмент маніпуляцій".

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Ваші історії важливі для нас!

На початок