Кабмін звільнив чотирьох заступників Шкарлета, один прокоментував звільнення

Кабмін звільнив чотирьох заступників Шкарлета, один прокоментував звільнення

Ексклюзивно
Кабмін звільнив чотирьох заступників Шкарлета, один прокоментував звільнення
.

Четверо з шести заступників міністра освіти та державний секретар Міністерства освіти і науки пішли з посад відразу після призначення нового тимчасового очільника відомства.

Відповідне рішення ухвалив Кабінет міністрів на засіданні 1 липня.

Зокрема, Кабмін звільнив Юрія Полюховича, Максима Ярмистого, Єгора Стадного і Петра Коржівського, а також держсекретаря Павла Полянського. На посадах залишилися Любомира Мандзій і Світлана Даниленко та сам виконувач обов'язків міністра освіти Сергій Шкарлет.

При цьому ані у публічному просторі, ані у відповідь на звернення Суспільного, більшість ексспівробітників МОН своє звільнення не коментують. Дехто з них лише підбиває підсумки роботи у Facebook.

"Сьогодні уряд ухвалив рішення про моє звільнення. Робота у Міністерстві була складним, напруженим, але цікавим періодом. Єдине, що мене турбує на цьому етапі – це продовження тих змін та справ, які розпочала наша команда та партнери. Я не знаю, якою бачать реформу профтехів нові очільники", - написав у Facebook Петро Коржівський.

Водночас, як зазначив у коментарі Суспільному ексзаступник міністра та засновник CEDOS Єгор Стадний, він пішов за власним бажанням, а заяву написав ще 25 червня, в день призначення Шкарлета.

"Я не бачу жодних перспектив для продовження тих реформ, які ми започаткували. З тих публічних виступів нового тимчасово виконувача обов'язків міністра я роблю висновок, що на деякі питання наші погляди є діаметрально протилежними, зокрема питання вступу", - наголосив він.

Він зазначив, що не погоджується з пропозиціями або зменшити вагу, або повністю скасувати зовнішнє незалежне оцінювання для вступників на заочне навчання.

"Я так і не зрозумів, яка взагалі загальна стратегія, бачення. Були публічні виступи і коментарі, але нічого не було сказано про те, в якому напрямку ми рухаємося у тій же реформі, яку ми започаткували, системи державного фінансування університетів, що буде з реформою управління університетами, як має рухатися дерегуляція ліцензування", - відзначив Стадний.

Що відомо

  • 25 червня уряд призначив "ексрегіонала" і ректора Чернігівського національного технологічного університету Сергія Шкарлета заступником міністра освіти та науки та виконувачем обов'язків міністра освіти і науки України.
  • 4 червня ексочільниця МОН Ганна Новосад в Facebook звинуватила Шкарлета в плагіаті наукових робіт. Сам Шкарлет звинувачення відкидає.
  • У низці регіонів пройшли акції проти призначення Шкарлета очільником МОН. Зокрема, на акції вийшли молодіжні організації в Одесі, Тернополі, Дніпрі, Львові, Чернівцях.

На початок