На фракції "Слуги народу" обговорили звільнення Шкарлета і Рябікіна

На фракції "Слуги народу" обговорили звільнення Шкарлета і Рябікіна

На фракції "Слуги народу" обговорили звільнення Шкарлета і Рябікіна
. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Фото: УНІАН

Фракція партії "Слуга народу" обговорила звільнення Сергія Шкарлета з посади міністра освіти і науки України. Очікується, що його замінить Оксен Лісовий. Окрім того, Олександр Камишін має обійняти посаду міністра стратегічних галузей промисловості замість Павла Рябікіна.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

"Сьогодні на засіданні фракції політичної партії "Слуга народу" обговорили кадрові зміни в Уряді, які плануються на наступний тиждень: звільнення міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, призначення міністром освіти і науки Оксена Лісового; звільнення з посади міністра стратегічних галузей промисловості Павла Рябікіна; призначення на посаду міністра стратегічних галузей промисловості Олександра Камишіна", — написав він на своєму Telegram-каналі.

Також планується розширити повноваження голови Мінцифри Михайла Федорова.

"Віцепрем'єр-міністр Михайло Федоров буде опікуватися ще низкою напрямків, окрім диджиталізації. Його майбутня посада — віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації України", — додав Шмигаль.

Керівник Секретаріату депутатської фракції Слуга народу у Верховній раді Тарас Мельничук повідомив, що постанови про звільнення з посад Шкарлета, Рябікіна та Федорова вже зареєстровані у парламенті.

Що відомо про Лісового та Камишіна

Оксен Лісовий — вчитель, організатор освіти, директор Національного центру "Мала академія наук України", а також доброволець 95-ї бригади ДШВ. Він народився 21 липня 1972 року на Київщині у родині репресованого радянською владою філософа й правозахисника Василя Лісового й талановитого педагога Віри Лісової-Гриценко.

Лісовий є випускником Решетилівського художнього училища народних промислів (спеціальність — художник–кераміст), Київського державного інституту культури (спеціальність — бібліотечно–інформаційні системи). У минулому працював учителем Києво-Могилянського колегіуму, тренером із фехтування, а також підтримував діяльність громадської юнацької організації "Січ". У 2010 році очолив"Малу академію наук України". У вересні 2020 року спільно з президентом Малої академії наук Станіславом Довгим ініціював заснування першого Музею науки в України.

Оксен Лісовий має науковий ступінь кандидата філософських наук та звання доцента. Є автором понад 250 наукових публікацій та 25 авторських наукових видань.

Олександр Камишін — український управлінець та державний діяч, у минулому — менеджер у Dragon Capital і SCM, засновник компаній Latifundist Media, Grano Group, AgTech Farm та Fortior Capital. Із серпня по жовтень 2021 року Камишін виконував обов'язки голови правління "Укрзалізниці". Із жовтня 2021 по березень 2022 року був тимчасовим головою правління "Укрзалізниці". У березні 2022 року Камишін став головою правління "Укрзалізниці". 27 лютого стало відомо, що Олександр Камишін подав у відставку з посади голови правління залізничного перевізника.

У березні президент Володимир Зеленський призначив Олександра Камишіна своїм позаштатним радником.

Читайте також

Міжнародний ордер на арешт Путіна, Росія намагається повністю оточити Бахмут. 388 день війни. Онлайн

На початок