Антологія українського альбому. Антитіла

Антологія українського альбому. Антитіла

Антологія українського альбому. Антитіла
.

Чи орієнтуєтеся ви в українських музичних трендах? Чи знаєте, хто їх започаткував? Радіо Промінь та Суспільне продовжують спільний проєкт "Антологія. Український альбом", у межах якого ми знайомимо або нагадуємо вам про історію становлення вітчизняного шоу-бізнесу. У двадцять першому матеріалі розповідаємо про альбом "Сонце" гурту Антитіла. Як усе починалося та розвивалося, можна послухати в ефірі Радіо Промінь.

2016 рік. На Криті відбувся Всеправославний собор – перша зустріч предстоятелів православних церков за понад 1200 років. У фіналі чемпіонату Європи з футболу збірна Португалії у додатковий час обіграла команду Франції з рахунком 1:0 і вперше здобула титул найсильнішої команди континенту. Українська паралімпійська команда змогла зібрати 117 медалей та ввійшла до трійки найсильніших національних команд світу. Головним хітом 2016 року стає невигадливий трек гурту Гриби "Между нами тает лед". Утім, головним українським музичним альбомом 2016 року критики назвуть "Шлях" гурту ДахаБраха. У п’ятірку найкращих українських альбомів 2016-го потрапляють і Антитіла з альбомом "Сонце".

Антологія українського альбому. Антитіла

Фронтмен гурту Тарас Тополя народився у Києві на Подолі в родині вчительки і міліціонера. У 6 років пішов до музичної школи на клас скрипки та займався аж до вступу до університету. Грав у струнному ансамблі, співав у хорі при чоловічій хоровій капелі ім. Ревуцького. Цей хор часто порівнюють з Віденським хором хлопчиків. Одного разу у складі хору співав Іоанну Павлу Другому у Ватикані.

Утім, класика хоч і дала Тарасу міцну теоретичну базу, але не захопила його. Юнак вирішив зібрати свій перший шкільний музичний гурт. Спочатку репетиції проводили у підвалі школи, пізніше орендували репетиційну базу. Згодом музичний колектив став його основним заняттям.

Моя перша шкільна група називалася "Сьоме кенгуру", потім був гурт "Дорога на Київ", і вже потім виникли "Антитіла". Назва з’явилася після написання однойменної пісні.
Тарас Тополяфронтмен гурту Антитіла

Саме цю композицію він разом із друзями виконає на випускному вечорі влітку 2004 року. У пісні йдеться про протилежності, що дуже різняться, але не можуть існувати одне без одного. Після закінчення середньої школи перед хлопцем постав вибір професії. І які б успіхи не робив Тарас у музиці, тато-міліціонер наполіг на навчанні в Академії внутрішніх справ.

Ще у студентські роки Тарас Тополя та гурт Антитіла стали першим гуртом, який взяв участь у популярному телепроєкті "Шанс", виконавши власну пісню "Я не забуду" і створивши прецедент в історії програми. Тренери проєкту – Кузьма та Наталка Могилевська – були вражені рівнем майстерності досить молодих музикантів та "хітовістю" музичного матеріалу гурту. Кузьма навіть сказав: "Якщо зараз взяти і ось так випустити цих хлопців на велику сцену з цією "піснярою", то багатьом доведеться піти на пенсію…" Тільки за тиждень після виходу програми в ефір з офіційного сайту гурту Антитіла пісню "Я не забуду" скачали 30 тисяч людей. Багато хто думає, що цей телепроєкт дуже вплинув на подальшу творчу долю гурту Антитіла. Але це не так.

"Усе було не так райдужно, як усі звикли це сприймати, – каже Тополя. – Звичайно, завдяки "Шансу" багато людей про нас дізналися, скачали пісню, але ми тоді не пройшли у фінал. Кузьма нам просто потис руку. Сказав: молодці, рухайтесь вперед, і не більше. Вони собі робили свою рутинну роботу, для них це був певний конвеєр, в якому вони щотижня знімали нового артиста. У цьому немає нічого страшного – це життя".

І все ж Кузьма, а точніше його пісні, зіграли свою роль у формуванні світосприйняття майбутніх рокерів.

"Завжди кажу, що Кузьма зіграв визначну роль у моєму житті. Ще з 7-8 класу я почав захоплюватися його музикою. Він вплинув на мене через музику, через тексти, через свої висловлювання в інтерв’ю, через певні меседжі, які він посилав через різні канали комунікації. Я і є аудиторією гурту Скрябін. Дуже багато пісень – мої улюблені", – коментує виконавець.

Одна з пісень Кузьми є і в альбомі "Сонце". На жаль, виконали цю пісню музиканти гурту Антитіла вже після трагічної смерті Андрія Кузьменка.

Тарас каже: "Уся історія, пов’язана з цією піснею, сталася вже після трагедії. Ця пісня була для концерту-пам’яті Андрія Кузьменка, я записав її від імені гурту Антитіла разом з музикантами гурту Скрябін. І після цього ми вирішили продовжити історію з цією піснею. Тому пісня жива, живе своїм другим життям, і це об’єктивний факт".

Ані цей альбом, ані сам гурт ніколи не відбулися б, якби не одне доленосне знайомство, яке трапилося ще під час навчання Тараса в Академії МВД.

"Він так само навчався в цьому університеті. Потім, коли я вже прийшов, він працював у відділі організації роботи з курсантами, займався художньою самодіяльністю, різними активностями, якими курсанти розбавляли своє рутинне буття. Він з самого дитинства, як і я, захоплювався музикою. Так само вдома писав та робив певні аранжування. Поступово ми почали спілкуватися більше, і в 2008 році я запросив його у гурт Антитіла, і відтоді ми йдемо разом по життю".

Він – це Сергій Вусик. Саме Сергій з 2008 року відповідає у гурті за клавішні та аранжування пісень. Разом з тим, він ще і директор гурту, займається адміністративними нюансами. Отже, відтоді утворився склад музикантів, який зробить гурт Антитіла популярним. До 2016 року вони запишуть 4 альбоми, відзнімуть майже 20 відеокліпів, відіграють безліч концертів.

Антитіла почали збирати аншлаги 4 роки тому. Почалося це з альбому "Все красиво". "Ми тоді проїхали 25 міст Україною і повсюди були повні зали", – згадує Тарас. Тур на підтримку платівки "Все красиво" стартував 13 лютого 2016 року у Львові та був завершений 1 квітня у Миколаєві. Саме у перервах між гастрольними концертами хлопці працювали над піснями майбутнього альбому "Сонце".

Найхітовішою композицією стала пісня під номером 1. Ця пісня – суцільний експеримент музикантів гурту, музичний ризик. Але ризикнувши, хлопці не прогадали.

"Вона про атмосферу міста, в якому багато кому з нас довелося зростати. Я себе також відношу до дітей мегаполісу", – описує композицію Тарас.

Певно, ви вже здогадалися, що йдеться про пісню "Танцюй". Ця пісня одразу запам’ятовується завдяки надзвичайному рефрену. Хоча чому надзвичайному? Ви прекрасно знаєте пісню, з якої був запозичений цей музичний фрагмент – "Києве мій".

"Якось я прокинувся вранці, а цей рефрен звучить у моїй голові. Я позвонив Максиму Сиволапу, кажу йому – знайди в YouTube цю пісню, виріж оцей шматок і встав його в нашу пісню. Максим спочатку посміявся, але через 2 години він мені перетелефонував зі словами: "Тарик, це бомба! Так і лишаємо".

Це дивно, але така смілива витівка причарувала усіх прихильників гурту Антитіла. Питання з авторськими правами теж узгодили.

"Я не чув жодної критики. Хоча стикався з тим, що, наприклад, у Львові цю пісню не знають. Вона локальна, вона все ж таки про місто Київ. Але, зрештою, все сталося дуже вдало. Пісня живе, її танцюють, її співають".

Майже одночасно з альбомом "Сонце" з’являється й відео на композицію "Танцюй". На бюджеті не економили – 29 столичних локацій, дюжина танцюристів, два тижні зйомок у бетонній романтиці мегаполісу.

Ще один відеокліп на пісню з альбому став шалено популярним, набравши лише на YouTube понад 3 мільйонів переглядів. І це не дивно – режисером відео став Віктор Придувалов, а головну роль зіграв актор Олексій Горбунов.

"У нас не було навіть інших думок стосовно того, хто може краще зіграти цю роль. Ми почали переговори з Олексієм Горбуновим, і, на щастя, він погодився. Це пісня про сильну людину, яка топить за своє. Що б не відбувалось навколо, цей чоловік знає, що правда на його боці. Навіть якщо він загине, навіть якщо це його останнє сонце, він все одно не зрадить собі", – коментує фронтмен.

Варто сказати, що в самому альбомі немає пісні з назвою "Сонце". "Була досить довга дискусія, як назвати платівку, і ми вирішили, що "Сонце" – це дуже сильна назва. Це джерело енергії нашого всесвіту, це те, що живить буквально все. А нам хотілося, щоб наші пісні підживлювали людей, і давали енергію, тому "Сонце", – каже Тарас.

Альбом був презентований 9 грудня 2016 року, а вже за кілька днів Антитіла анонсували наймасштабніший за їхню історію гастрольний тур на підтримку платівки – 3 місяці, 50 концертів. Окрім обласних центрів, географія туру охопила і прифронтові міста України: Сєверодонецьк, Покровськ, Краматорськ та Маріуполь.

"У всіх цих прифронтових містах підіймали український прапор. До нас приходили українці, які люблять нашу музику. Перебуваючи довгі роки в російськомовному інформаційному полі, знаходяться ті, які напам’ять знають наші пісні", – згадує Тополя.

Українська частина туру завершується 22 квітня у місті Самбір. І вже за декілька днів Антитіла вирушають за Атлантичний океан, відкриваючи гастрольну історію містами Америки і Канади, а саме: Чикаго, Міннеаполіс, Нью-Йорк, Даллас, Г'юстон, Сієтл та Ванкувер. Усюди були повні зали.

Тарас Тополя розповідає про аудиторію на цих концертах: "Звичайно, що відсотків 70 тих, хто розуміє українську мову. Але вони приводять із собою американських друзів, які вже на другій-третій пісні абстрагуються від того, що пісні звучать незрозумілою для них мовою, і починають просто кайфувати від музики".

А от крапкою у масштабному турі "Сонце" став фінальний open-air концерт на вертолітному майданчику КВЦ "Парковий" 25 травня, який зібрав понад 3 тисяч слухачів.

"Ми з Сергієм Вусиком багато обговорювали, де ж нам зробити цей концерт, і дотепер про своє рішення не жалкуємо. Хоча тоді пішов сильний дощ, трошки підмочило людей зливою, але всі залишилися на місцях до останнього фінального акорду. Центр Києва шумів ще довго того вечора", – згадує Тополя.

Окрема історія для кожного гурту – це історія стосунків із фанатами. Після гастрольного туру на підтримку альбому "Сонце" Тарас Тополя з подивом для себе визначив, що на їхніх концертах побільшало дорослих жінок.

"У нас на концертах вже багато жінок. Це ті дівчата, які з нами з 2008 року, просто вони подорослішали, набралися життєвого досвіду. Деякі приходять уже з чоловіками та дітьми".

Утім, фани "Антитіл" завжди відрізнялися інтелігентністю. Вони можуть і покритикувати хлопців, але майже завжди підтримують акціями та флешмобами. "Фани артиста так чи інакше переймають певну рольову модель. У нас немає місця хамству, невихованості чи ще якимось неприємним речам".

Антологія українського альбому. Антитіла

Останнім офіційним відеорелізом п'ятого альбому "Сонце" став кліп на пісню "Фари". У новому відео гурт Антитіла порушив болючу тему, яку ще не висвітлювали в кліпах, – затори на дорогах. За сюжетом відео супергерой щоночі "рятує місто". Як і в справжньому блокбастері, йому протистоїть харизматичний лиходій – своєрідний Джокер.

Над реалізацією ідеї працювали три доби на чотирьох різних локаціях. Під час знімального дня в Межигір’ї Антитіла так захопилися процесом, що пошкодили асфальтне покриття, яке довелося оперативно відновлювати.

"Ми були в Чикаго на гастролях, нам подзвонив Діма Маніфест і каже, що в нього є класна ідея зняти кліп про дороги. Точніше, про Супермена, який вдень – успішний бізнесмен, а вночі перевдягається у супергероя та ремонтує наші дороги. Ми подумали, ну чому б не поприкалуватися, і от зняли таке смішне відео".

Наостанок ми попросили Тараса Тополю поділився своєю заповітною мрією:

"Я дуже боюся не встигнути зробити все, що я мушу зробити. А я зараз розумію, що музика гурту Антитіла спонукає і надихає мільйони людей, я розумію цю відповідальність. Тому я мушу встигнути зробити все те, що від мене залежить, щоб змінити життя цих людей на краще. Допомогти, коли їм важко, надихнути, коли їм це потрібно. Через пісні, звісно".

Антологія українського альбому

На початок