Наскільки Україна готова до вакцинації й коли буде відома кількість доз. Пояснює головний санлікар

Наскільки Україна готова до вакцинації й коли буде відома кількість доз. Пояснює головний санлікар

Оновлено
Наскільки Україна готова до вакцинації й коли буде відома кількість доз. Пояснює головний санлікар
. AP

29 січня Україна знатиме точну кількість доз вакцин, які отримає держава, і дату їх появи на території. Нині вже підготовлені 4250 кабінетів щеплення і 400 мобільних бригад.

Про це заявив головний санітарний лікар і заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко під час панельної дискусії “Вакцинація. Корупція. СOVID-19” 27 січня.

"Вакцинація повинна відбуватися виключно згідно з планом — у кожному етапі по 2 раунди. Більшість препаратів передбачають двократне введення. Але на підході є вакцини які передбачають однократне введення. Нині ми знаємо 400 мобільних бригад, які складаються з двох медичних працівників — лікаря і водія. 29 січня ми будемо знати точну кількість доз вакцини й дату, коли вони можуть з'явитися в Україні. Від цієї дати ми беремо 2 тижні для навчання медичних працівників мобільних бригад", - заявив Ляшко.

Читайте також: Від двох доларів за дозу. Як світ домовлявся про закупівлю вакцин від COVID-19

Ляшко сказав, що вже сформований перелік медичних закладів і медичних працівників, яким будуть робити щеплення від COVID-19. За його словами, вже підготовлені 4250 кабінетів для щеплення вакцинами. Загалом Україна готова провакцинувати 14 мільйонів 370 осіб. Після того, як влада дізнається конкретну дату отримання вакцини, два наступних тижні підуть на навчання медичних працівників мобільних бригад.

За словами головного санітарного лікаря, Україна має два джерела постачання вакцин – CovaxCovax — це світова ініціатива, яку створено на платформі Глобального альянсу із вакцин та імунізації, із метою прискорення розробки, виробництва та забезпечення рівного доступу до тестів, лікування та вакцин проти COVID-19. Близько 150 країн є учасниками цієї ініціативи, зокрема Україна. і закупівля державним коштом. Ляшко повідомив, що Україна отримає безкоштовні вакцини Pfizer завдяки Covax, разом зі шприцами та розчинниками. Пріоритетно будуть отримані вакцини, які зберігаються при температурі +2...+8, оскільки "українська система охорони здоров'я найбільше готова саме до таких препаратів".

Ляшко додав, що на регіональних складах вакцина буде зберігатися саме за такої температури. Мобільні бригади за 5 днів мають використати цю вакцину і провакцинувати пріоритетні групи населення з першої хвилі вакцинації — медичних працівників, які працюють в закладах охорони здоров'я.

Читайте також: "Україна отримає вакцини проти COVID-19 від п'яти виробників — Шмигаль"

Що відомо

  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що вакцинація від COVID-19 в Україні на комерційній основі буде проходити паралельно з державною вакцинацією.
  • Верховна рада внесла до порядку денного законопроєкт №4613 "Про лікарські засоби", який спрощує процедуру реєстрації та використання вакцин від COVID-19 в Україні. Сам законопроєкт мають розглянути 27 січня.
  • Президент Володимир Зеленський заявив, що в лютому в Україні має розпочатися вакцинація населення від COVID-19. За його словами, найближчим часом очікується постачання понад одного мільйона доз вакцини "від провідної компанії".
  • Національний план передбачає, що половину населення буде прищеплено за понад рік.
  • Закупівлю вакцини від COVID-19 для України буде здійснювати міжнародна компанія Crown Agents.
  • Оперативний штаб МОЗ з вакцинокерованих інфекцій затвердив план вакцинації населення від COVID-19, за яким вона відбудеться у чотири етапи та має охопити половину населення України за понад рік.
  • У світі вже розповсюджено понад 39 мільйонів доз вакцин проти коронавірусу у щонайменше 49 країнах з високим рівнем доходу. При цьому найбідніша держава отримала тільки 25 доз.
  • Кампанія з вакцинації від коронавірусу розпочалася вже у 46 країнах, 38 з яких належать до країн із високим рівнем доходу.
  • Європейська комісія закликала держав-членів ЄС встановити ціль прищепити щонайменше 70% населення об'єднання до літа 2021 року.
  • Колишній виконувач обов'язків керівника ДП "Медичні закупівлі" та регіональний менеджер Open Contracting Partnership Віктор Нестуля вважає, що в Україні затягнулася закупівля вакцин від COVID-19 через політичний конфлікт і спроби Міністерства охорони здоров'я взяти під свій контроль придбання препаратів.

Читайте також

Вакциновані. Як у світі проходить щеплення від COVID-19 та як почуваються люди, які його вже зробили

На початок