Вакцинація від COVID-19 стартувала у 46 країнах – ВООЗ

Вакцинація від COVID-19 стартувала у 46 країнах – ВООЗ

Вакцинація від COVID-19 стартувала у 46 країнах – ВООЗ
Ілюстративне фото, Unsplash

Кампанія з вакцинації від коронавірусу розпочалася вже у 46 країнах, 38 з яких відносяться до країн із високим рівнем доходу.

Про це на брифінгу 16 січня заявила помічниця гендиректора ВООЗ Маріанджела Сімао, передає Business Standart.

Вона зазначила, що організація за допомогою механізму COVAXCOVAX - Глобальний фонд доступу до вакцин проти COVID-19 планує добитися того, щоб вакцинація розпочалася також у країнах з низьким рівнем доходу. У ВООЗ сподіваються, що це стане можливим у лютому цього року.

Читайте також: Чому Африка уникла сплеску COVID-19. Пояснює ВООЗ

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейесус також заявив про необхідність протягом найближчих 100 днів розгорнути вакцинацію медичних працівників і населення, що входить до групи високого ризику.

"Я хочу, щоб вакцинація проводилася в кожній країні протягом найближчих 100 днів, щоб спочатку захистити медичних працівників та тих, хто входить до групи ризику", ‒ наголосив він.

Що відомо

  • Уряд Греції звернувся до Єврокомісії з пропозицією запровадити паспорти вакцинації для тих, хто зробив щеплення від коронавірусу.
  • Мешканці Польщі, які пройдуть курс щеплень проти COVID-19, отримають документи про вакцинування у вигляді QR-коду.
  • Одним з перших подібний документ запроваджує Ізраїль – вже з 17 січня громадяни країни, які зробили щеплення зможуть уникати обмежень, пов'язаних з локдауном. Аналогічні документи планують вводити також Данія та Угорщина. Водночас у Франції від "ковідних паспортів" відмовилися через суспільну критику.
  • У ВООЗ радять поки не вимагати підтвердження щеплення від коронавірусу від мандрівників.
  • Глобальна ініціатива COVAХ уклала контракти на доступ до майже двох мільярдів доз вакцини від COVID-19. Перші поставки COVAX планує зробити в першому кварталі 2021 року.
  • Україна отримала від глобальної ініціативи COVAХ офіційне схвалення запиту на отримання щонайменше восьми мільйонів доз вакцин проти COVID-19.
На початок