Україна отримає вакцини проти COVID-19 від п'яти виробників — Шмигаль

Україна отримає вакцини проти COVID-19 від п'яти виробників — Шмигаль

Україна отримає вакцини проти COVID-19 від п'яти виробників — Шмигаль
. АР

У межах ініціативи COVAХCOVAX — світова ініціатива задля імунізації проти COVID-19 та подолання гострої фази пандемії. Її створено на платформі Глобального альянсу із вакцин та імунізації за участі таких партнерів, як Коаліція інновацій із готовності до епідемії, та ВООЗ. Наразі ініціативу підтримали 183 країни, включно з Україною. Україна може отримати вакцину від п'яти виробників. Вакцинація має проходити у п'ять етапів у понад 4 тисячах пунктах щеплень.

Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Верховної ради.

"Джерела отримання вакцин наступні. Глобальна ініціатива COVAХ у рамках якої ми очікуємо поставки вакцин у розмірі від 8 до 16 млн доз протягом цього року. Україна вже подала всі необхідні документи для отримання вакцин так званої першої хвилі. До 1 лютого очкуємо рішення COVAХ щодо включення до розподілу в рамках першої хвилі й в разі позитивного рішення отримаємо в лютому від 100 до 200 тисяч вакцин Pfizer/Biontech", — розповів Шмигаль.

Прем'єр додав, що у межах ініціативи також найбільш вірогідними кандидатами є ті вакцини, з якими у COVAX є попередні домовленості про поставки та виробництво: "Це вакцини від Pfizer/Biontech, AstraZeneca, Novavax та Sаnofi".

Усього в межах COVAХ Україна планує отримати від 8 до 16 мільйонів доз упродовж 2021 року. Також, за словами Шмигаля, вже протягом місяця Україна отримає вакцини від Sinovac.

"Минулого тижня дана вакцина отримала погодження на використання в Бразилії, де проводилися її клінічні випробування. Відповідно орієнтовно через 3, максимум 4 тижні очікуємо першу партію у сум 700 тисяч доз вакцин даного виробника", — зазначив він.

Дорожня карта вакцинації включає п'ять етапів:

Перший — вакцинація людей з критичним ризиком інфікування: це медпрацівники та персонал, які надають допомогу хворим на коронавірус. Це люди в будинках для людей похилого віку, військові на передовій. У межах першого етапу планується вакцинувати 367 тисяч людей. Процес вакцинації буде відбуватися за допомогою спеціальних мобільних бригад. Шмигаль заявив, що склад бригад "вже сформований поіменно і є чітке розуміння, хто і де буде працювати та кого обслуговувати". Таких мобільних бригад буде працювати понад 500. Подальші етапи вакцинації планується проводити у понад 4 тисячах пунктах щеплень.

Другий — вакцинація людей з надзвичайно високим ризиком інфікування: соцпрацівники, люди старші 80 років, інші медпрацівники. Планове охоплення щепленням — 2 мільйони 540 тисяч людей.

Третій етап — вакцинація людей з високим ризиком інфікування та тих, хто виконує функції з підтримки життєдіяльності держави: ДСНС, поліція, СБУ, вчителі. Охоплення — 7,2 мільйона людей.

Четвертий — вакцинація людей з підвищеним рівнем інфікування: люди від 60 до 64 років, дорослі із супутніми захворюваннями.

П'ятий етап — інші категорії населення.

До 2022 планується охопити вакцинацією до 50% населення.

Під час засідання Верховна рада включила до порядку денного законопроєкт про прискорену реєстрацію вакцин проти коронавірусу та скоротила терміни подачі альтернативних законопроєктів. Документ має бути розглянутий під час засідання 27 січня.

Що відомо

  • Президент Володимир Зеленський заявив, що в лютому в Україні має розпочатися вакцинація населення від COVID-19. За його словами, найближчим часом очікується постачання понад одного мільйона доз вакцини "від провідної компанії".
  • У Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) заявили, що заможні країн скупили більшу частину вакцини від COVID-19, у той час, коли країни з середнім та низьким рівнем доходу ще не отримали вакцину.
  • Moderna заявляє, що її вакцина від COVID-19 залишається ефективною проти нових штамів коронавірусу, виявлених у Британії та Південній Африці.
На початок