Єврокомісія хоче, аби держави-члени вакцинували 70% населення до літа

Єврокомісія хоче, аби держави-члени вакцинували 70% населення до літа

ЗМІ
Єврокомісія хоче, аби держави-члени вакцинували 70% населення до літа
AP

Європейська комісія закличе держав-членів ЄС встановити ціль прищепити щонайменше 70% населення об'єднаня до літа 2021 року.

Як повідомляє Вloomberg, відповідне розпорядження має з'явитися 19 січня.

"Для забезпечення амбітних зусиль з вакцинації необхідні конкретні цілі. До березня 2021 року держави-члени повинні вакцинувати щонайменше 80% медичних і соціальних працівників і людей старше 80 років, а до літа 2021 року держави-члени повинні вакцинувати щонайменше 70% дорослого населення", — йдеться в документі комісії.

Згідно з проєктом документу, Європейська комісія також має намір пообіцяти до кінця січня домовитись з державами-членами щодо протоколу сертифікатів про щеплення, "які можуть бути визнані та використані в системах охорони здоров'я в усьому ЄС, й які можуть бути розширені у всьому світі в координації зі Всесвітньою організацією охорони здоров'я".

Видання пише, що такі сертифікати можуть позбавити від необхідності карантинних обмежень і вимоги обов'язково проходити тести на COVID-19. Вони стануть доказом, що прищеплений більше не піддається високому ризику під час подорожей.

Вloomberg зазначає, що до 19 січня у документ можуть внести корективи, однак офіційно його мають затвердити саме цього дня. Проєкт розпоряджень був створений на тлі зросту кількості заражень, який змусив уряди ЄС продовжити карантинні обмеження. Крім того, ЄС відстає від США, Великої Британії та інших розвинених країн за темпами вакцинації, тож розпорядження має їх прискорити.

Під час відеоконференції 21 січня лідери Євросоюзу мають намір обговорити способи прискорення вакцинації та необхідність свідоцтв чи сертифікатів про вакцинацію, які можуть урятувати туристичний сезон 2021 року. Водночас деякі країни, наприклад Франція, вважають, що сертифікати зроблять вакцини обов'язковими, тоді як поки вони доступні не для всіх через обмежені поставки.

Що відомо

  • Міністерство охорони здоров'я планує розпочати кампанію з вакцинації населення від коронавірусу орієнтовно в середині лютого. Для щеплення використовуватимуть препарати китайського розробника Sinovac та американського Pfizer.
  • Закупівлю вакцини від COVID-19 для України буде здійснювати міжнародна компанія Crown Agents.
  • Оперативний штаб МОЗ з вакцинокерованих інфекцій затвердив план вакцинації населення від COVID-19, за яким вона відбудеться у чотири етапи та має охопити половину населення України за понад рік.
  • У світі вже розповсюджено понад 39 мільйонів доз вакцин проти коронавірусу у щонайменше 49 країнах з високим рівнем доходу. При цьому найбідніша держава отримала тільки 25 доз.
  • Мешканці Польщі, які пройдуть курс щеплень проти COVID-19, отримають документи про вакцинування у вигляді QR-коду.
  • Одним з перших подібний документ запроваджує Ізраїль – вже з 17 січня громадяни країни, які зробили щеплення зможуть уникати обмежень, пов'язаних з локдауном. Аналогічні документи планують вводити також Данія та Угорщина. Водночас у Франції від "ковідних паспортів" відмовилися через суспільну критику.
  • У Всесвітній організації охорони здоров'я радять поки не вимагати підтвердження щеплення від коронавірусу від мандрівників.
На початок