МОЗ затвердив план вакцинації від COVID-19. Як вона проходитиме

МОЗ затвердив план вакцинації від COVID-19. Як вона проходитиме

МОЗ затвердив план вакцинації від COVID-19. Як вона проходитиме
. AP

Оперативний штаб Міністерства охорони здоров’я з вакцинокерованих інфекцій затвердив план вакцинації населення від COVID-19, за яким вона відбудеться у чотири етапи та має охопити половину населення України за понад рік.

Згідно з повідомленням на сайті Центру громадського здоров'я, метою плану є протягом 2021–2022 років охопити вакцинацією від COVID-19 щонайменше 50% населення України (20 мільйонів людей).

"Цей документ буде гнучким, його будуть актуалізувати залежно від ситуації з COVID-19, оновлених даних по вакцинах, від доступності самої вакцини проти хвороби, а успіх його реалізації напряму залежить від партнерства і тісної співпраці з регіональними закладами охорони здоров’я, місцевими органами влади, лікарями та громадськістю", — цитує пресслужба ЦГЗ в.о. директора відомства Ігоря Кузіна.

За його словами, план оновлюватимуть щодва тижні, аби він відповідав реальній ситуації, а першочерговою буде вакцинація медиків, особливо тих, хто працює в стаціонарах, де надають лікування від COVID-19.

Планом затверджено 4 етапи вакцинації населення:

  • січень–квітень 2021 року — люди із найвищим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує критичні функції у боротьбі з пандемією COVID-19;
  • квітень–червень 2021 року — люди із надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто надає медичні послуги;
  • червень–вересень 2021 року — люди із високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави;
  • вересень 2021 — березень 2022 року — люди із підвищеним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави.

Вакцинуватимуть населення на базі наявних пунктів щеплень, мобільними бригадами з імунізації, а також у тимчасових центрах вакцинації.

Що відомо

  • Кабінет міністрів прогнозує, що Україна почне вакцинувати від COVID-19 медиків, військових та людей з групи ризику у лютому 2021 року.
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляє про заплановану вакцинацію майже 21 мільйонів громадян, що складає 50% населення України.
  • Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що Україна веде перемовини про постачання вакцини від COVID-19 з COVAX, за якою Україна має отримати близько 8 мільйонів доз вакцини, однак якої саме - наразі не уточнюється. Окрім того, уряд веде перемовини з обома лідерами: Pfizer та Moderna.
  • МОЗ планує вакцинувати від COVID-19 коштом бюджету близько 21 мільйона українців, які входять до груп ризику.
  • Глобальна ініціатива COVAХ планує зробити перші поставки вакцини від коронавірусу у першому кварталі 2021 року.
  • Україна вакцинуватиме жителів тимчасово окупованих територій України.

Читайте також

Національний план вакцинації населення. Коли ухвалять та що він передбачає

Вакцинація від COVID-19: в USAID запевняють, що Україна в пріоритеті

"Є три різні сценарії". Хто привезе в Україну вакцину від COVID-19 та як її зберігатимуть

На початок