Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) до кінця січня планує ухвалити рішення щодо того, чи варто дозволяти використання в Євросоюзі вакцини від COVID-19, розробленої компанією AstraZeneca спільно з Оксфордським університетом.
Про це йдеться у повідомленні EMA у Twitter.
"Завершення процесу можливо до кінця січня. Все залежатиме від темпів отримання інформації й темпів її обробки", – зазначили в агентстві.
Наступного тижня EMA має отримати від AsraZeneca запит на надання дозволу на екстрене застосування вакцини на території ЄС.
Читайте також: Moderna vs Pfizer. Як відрізняються дві перші у світі вакцини проти коронавірусу
Наразі в Євросоюзі сертифіковано вакцини від компаній Pfizer і BioNTech, а також від Moderna.
Про вакцину AstraZeneca
Препарат від коронавірусу AstraZeneca розроблений шведсько-британською фармацевтичною компанією AstraZeneca спільно з Оксфордським університетом. Наприкінці грудня 2020 року в компанії заявили, що їм вдалося підвищити ефективність свого препарату до максимуму – понад 90%. На відміну від іншої вакцини Pfizer/BioNTech, яка зараз активно використовується в Європі, вакцина Oxford/AstraZeneca зберігається при нормальній температурі холодильника для вакцини, тому вона є зручнішою у зберіганні та транспортуванні, що значно спрощує її використання в будинках для людей похилого віку та у хірургічних кабінетах. Але ця вакцина досі не пройшла сертифікацію Європейського союзу.
Вакцину AstraZeneca планують використовувати й в Україні. Раніше в МОЗ заявили, що робитимуть ставку на ті вакцини, що не потребують таких холодових умов, які потрібні для зберігання препарату Pfizer/BioNTech – до -80 градусів. Вакцину AstraZeneca можна зберігати до шести місяців у звичайних холодильниках за температури від +2 до +8 С.
Що відомо
- Станом на 26 грудня 2020 року всі країни Європейського союзу отримали вакцину від COVID-19, а 27 грудня в ЄС розпочалась масова вакцинація населення.
- Уряд Великої Британії першим у світі розпочав масову вакцинацію населення від COVID-19 препаратом, розробленим спільно компанією AstraZeneca та Оксфордським університетом.
- 6 січня Європейська комісія схвалила вакцину проти COVID-19 від компанії Moderna. Вакцина від Moderna стала другою сертифікованою в ЄС вакциною проти COVID-19.
- 8 січня Агентство з регулювання лікарських засобів і медичних товарів Великої Британії дозволило використання вакцини від коронавірусу компанії Moderna. Це третя вакцина від COVID-19, яку дозволив використовувати британський уряд.
- Нідерланди стали останньою країною Євросоюзу, яка розпочала вакцинацію проти COVID-19. Першою щеплення отримала медсестра, яка працює в будинку пристарілих.
- У ВООЗ заявили, що заможні країн скупили більшу частину вакцини від COVID-19, у той час, коли країни з середнім та низьким рівнем доходу ще не отримали препарат.