Європейська комісія схвалила вакцину від Moderna

Європейська комісія схвалила вакцину від Moderna

Оновлено
Європейська комісія схвалила вакцину від Moderna
. AP

Європейська комісія схвалила вакцину проти COVID-19 від компанії Moderna після того, як її рекомендувало Європейське агентство з оцінювання лікарських препаратів (EMA). Вакцина від Moderna стала другою сертифікованою в ЄС вакциною проти COVID-19.

Про це повідомляється на сторінці Європейської комісії в Twitter.

"Щойно ми дозволили другу вакцину проти COVID-19. За рекомендацією Європейського агентства з лікарських засобів ми надали умовний дозвіл на продаж вакцини Moderna для всіх країн ЄС", – йдеться у повідомленні.

Ми пропонуємо безпечні та ефективні вакцини COVID-19 для європейців. Ми дозволили вакцину від Moderna. Це друга вакцина дозволена в ЄС. На сьогодні Європа забезпечила 2 мільярди доз потенційних вакцин. Це більш ніж достатньо для захисту всіх нас", – написала президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Раніше завершити її сертифікацію для ЄС рекомендувало Європейське агентство з оцінювання лікарських препаратів.

"Комітет з лікарських засобів для людини EMA детально оцінив дані про якість, безпеку та ефективність вакцини та консенсусним рішенням рекомендував Європейській комісії дати офіційний дозвіл на продаж препарату. Це гарантує громадянам ЄС, що вакцина відповідає стандартам ЄС і відповідає вимогам загальноєвропейських кампаній вакцинації", – йдеться у повідомленні ЕМА.

Читайте також: Moderna vs Pfizer. Як відрізняються дві перші у світі вакцини проти коронавірусу

Вакцина Moderna вимагає температури близько -20°C для транспортування – це як у звичайній морозильній камері. Натомість вакцина Pfizer вимагає температури ближче до -70°C, що значно ускладнює її транспортування. Як і щеплення від Pfizer, вакцина Moderna також вимагає проведення другого щеплення. Його мають зробити через 28 днів після першого щеплення.

Компанія Moderna базується в Кембриджі, штат Массачусетс, і заявила, що в разі затвердження "переважна більшість" її вакцин буде виготовлятись там.

Що відомо

  • Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що станом на 26 грудня вакцину від COVID отримали всі країни Європейського союзу. Тож вже 27 грудня в європейських країнах розпочинається масова вакцинація.
  • Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) схвалило використання вакцини від COVID-19 компаній Pfizer та BioNTech.
  • Ватикан дозволяє вірянам щеплюватися вакциною від COVID-19 навіть, якщо в її розробці використовувались клітині абортованих плодів
  • Низка європейських країн, наприклад, Нідерланди, Франція та Німеччина, посилили карантинні обмеження напередодні Різдва через сплеск захворюваності на COVID-19.
На початок