Британія розпочала щеплення вакциною від AstraZeneca

Британія розпочала щеплення вакциною від AstraZeneca

Британія розпочала щеплення вакциною від AstraZeneca
. AP

Уряд Великої Британії першим у світі розпочав масову вакцинацію населення від COVID-19 препаратом, розробленим спільно компанією AstraZeneca та Оксфордським університетом.

Уряд Уельсу повідомив, що протягом двох тижнів забезпечить щонайменше 40 тисяч доз вакцини, інформує BBC. При цьому міністр охорони здоров’я Уельсу назвав початок виконання програми "поворотним моментом" у боротьбі із захворюванням.

При цьому 35 тисяч мешканців Уельсу вже отримали першу з двох доз вакцини від Pfizer/BioNTech. Серед них – медичні й соціальні робітники, мешканці та персонал будинків для літніх осіб, а також люди віком понад 80 років.

Як зазначає видання, обидві вакцини потребують введення двох доз, інтервал яких фахівці вирішили збільшити із 4 до 12 тижнів, оскільки такий підхід має забезпечити стійкіший імунітет.

"Дані свідчать про те, що більш тривалий проміжок часу між першою дозою і другою ревакцинацією дає вам кращий імунітет", – розповіла BBC лікарка загальної практики доктор Ровена Крістмас, яка бере участь у пілотному проєкті з вакцинації.

На відміну від вакцини Pfizer/BioNTech, вакцина Oxford/AstraZeneca зберігається при нормальній температурі холодильника для вакцини, тому вона є зручнішою у зберіганні та транспортуванні, що значно спрощує її використання в будинках для людей похилого віку та у хірургічних кабінетах.

Що відомо

  • Станом на 26 грудня всі країни Європейського союзу отримали вакцину від COVID-19 та розпочали масову вакцинацію населення.
  • У США 14 грудня почалася вакцинація від коронавірусу. Першою щеплення зробили медсестрі інтенсивної терапії Єврейського медичного центру у Нью-Йорку Сандрі Ліндсей.
  • В американській біотехнологічній компанії Moderna заявили, що їхня вакцина повністю захищає від тяжкої форми COVID-19.
  • Велика Британія розпочала вакцинацію від COVID-19 вакциною від компанії Pfizer/BioNTech. Першою її отримала 90-річна жінка.
  • Австралія припинила випробування вакцини від COVID-19 через неочікуваний побічний ефект.
  • У США розглядають можливість щеплень вдвічі меншою дозою вакцини від COVID-19.

На початок