Заможні країни скупили більшість вакцин від COVID-19 – ВООЗ

Заможні країни скупили більшість вакцин від COVID-19 – ВООЗ

Заможні країни скупили більшість вакцин від COVID-19 – ВООЗ
. AP

У Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) заявили, що заможні країн скупили більшу частину вакцини від COVID-19, у той час, коли країни з середнім та низьким рівнем доходу ще не отримали вакцину.

Про це повідомив генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус.

За його словами, наразі вакцинацію від коронавірусу впроваджують 42 країни, 36 з них – країни з високим доходом, шість – із середнім.

"Очевидна проблема полягає в тому, що країни з низьким і середнім рівнями доходів ще не отримують вакцину. Це проблема, яку ми можемо і повинні вирішити разом з допомогою COVAX і ACT-Accelerator", – зазначив Гебреєсус.

Як повідомив Гебреєсус, спочатку багаті країни, які є учасницями ініціативи COVAX, скупили більшу частину поставок вакцин, а тепер укладають додаткові двосторонні угоди.

"Це потенційно збільшує ціну для всіх і означає, що люди з групи високого ризику в найбідніших і найбільш маргіналізованих країнах не отримують вакцину", – сказав він.

Також деякі компанії та країни не представили ВООЗ важливі дані, які потрібні для випуску списків екстреного використання. За словами генерального директора ВООЗ, це блокує всю систему закупівель та поставок вакцин.

"Вакцинний націоналізм шкодить нам усім і самознищує", – сказав Гебрейесус.

На думку гендиректора ВООЗ, збільшення вакцинації допоможе обмежити можливість мутації вірусу.

"Зараз ми допомагаємо йому процвітати, якщо ми не знизимо передачу і не будемо проводити вакцинацію на справедливій основі. Забігаючи вперед, я хочу, щоб виробники приділяли пріоритетну увагу постачання і впровадження через ініціативу COVAX. Я закликаю країни, які закупили більше вакцин, ніж їм потрібно, і які контролюють світові поставки, також негайно пожертвувати та передати їх COVAX, яка готова до швидкого розгортання", – заявив гендиректор ВООЗ.

Також він закликав країни та виробників припинити укладати двосторонні угоди за рахунок ініціативи COVAX.

"Жодна країна не є винятком, і їй слід скоротити черги та вакцинувати все своє населення, в той час, як деякі з них залишаються без вакцини. Наука принесла свої плоди, давайте не будемо втрачати можливість захистити життя тих, хто піддається найбільшому ризику, і забезпечити всім економікам шанс на відновлення", – додав він.

Що відомо

  • Станом на 26 грудня всі країни Європейського союзу отримали вакцину від COVID-19 та розпочали масову вакцинацію населення.
  • 4 січня уряд Великої Британії першим у світі розпочав масову вакцинацію населення від COVID-19 препаратом, розробленим спільно компанією AstraZeneca та Оксфордським університетом.
  • Китайський уряд не надав дозвіл на в'їзд до Китаю групи міжнародних експертів та науковців для вивчення походження коронавірусу.
  • МОЗ планує протягом 2021-2022 років вакцинувати від коронавірусу 50% населення. Для проведення кампанії мають розгорнути 50 тимчасових центрів вакцинації.
  • Головний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив, що COVAX може надати Україні вакцину від коронавірусу найближчим часом.
  • Очільник МОЗ Максим Степанов заявив, що Україна планує укласти договори на постачання вакцин від COVID-19 з "іншими виробниками".
На початок