Коли Україна запустить власну систему трансплантації органів. Відповідає голова МОЗ

Коли Україна запустить власну систему трансплантації органів. Відповідає голова МОЗ

Офiцiйно
Коли Україна запустить власну систему трансплантації органів. Відповідає голова МОЗ
.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що Україна через три роки зможе запустити власну повноцінну систему трансплантації органів. Тож українцям не доведеться виїжджати з країни для отримання відповідних медичних послуг.

Про це Степанов повідомив на брифінгу 26 грудня.

"29 років цей напрямок медицини було, м'яко кажучи, в занепаді. Ми прагнемо отримати трансплантаційну незалежність. Я вважаю, що ми можемо цього досягти за три роки", — сказав міністр. Він зазначив, що таким чином громадяни, які потребують пересадки органів, зможуть отримати таку операцію, не виїжджаючи за межі країни.

Степанов також нагадав, що цього тижня Кабінет міністрів здійснив кілька кроків у цьому напрямку, зокрема ухвалив постанову про Єдину державну інформаційну систему трансплантації органів і тканин. "Мета цієї постанови: забезпечити запуск з 1 січня 2021 цієї системи, яка повинна забезпечити зіставлення пари донор-реципієнт. Без цієї системи не зможе повноцінно функціонувати система трансплантації", — зазначив очільник МОЗ.

Крім того, він нагадав про рішення щодо створення Українського центру, який буде займатися всіма питаннями трансплантації. За оцінками Степанова, в Україні зможуть робити близько 5 тисяч операцій на рік.

Що відомо

  • У Рівному лікарі вперше провели успішну операцію з пересадки серця. Донором став 37-річний рівнянин, який отримав важкі травми, несумісні із життям.
  • МОЗ планує запустити з 1 січня 2021 року Єдину державну інформаційну систему трансплантації (ЄДІСТ) в Україні. Вказана система буде містити інформацію щодо донорів та реципієнтів. Міністр Степанов стверджує, що МОЗ працює над розбудовою мережі центрів трансплантації з тим, щоб Україна увійшла в перелік країн-лідерів з проведення таких операцій.
На початок