В Європарламенті закликають припинити головування Угорщини в Раді ЄС

В Європарламенті закликають припинити головування Угорщини в Раді ЄС

Угорщина
Угорщина. AP

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан підриває позиції, які були прийняті Європейським союзом (ЄС) та діє всупереч інтересам блоку, тому головування Угорщини у Раді ЄС має бути припинене.

Про це заявила голова ліберальної групи "Оновлення Європи" Валері Хаєр, передає The Guardian.

Вона закликала Європейську раду вивчити шляхи, якими можна зупинити поточне головування Угорщини в Раді ЄС.

"Настав час приборкати шахрайське президентство Віктора Орбана в Раді. Його удавана миротворча місія є загрозою безпеці, його ізольоване спілкування є лише димовою завісою для його власних інтересів і провалюється з тріском. Нещодавні напади Росії, в тому числі на дитячу лікарню в Києві через 48 годин після передбачуваної миротворчої місії, просто огидні", — зазначила Хаєр.

Що відомо про закордонні візити Орбана після того, як з 1 липня Угорщина почала головувати в Раді ЄС

З 1 липня Угорщина почала піврічне головування в Європейському Союзі та займатиметься організацією роботи Ради ЄС.

2 липня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан прибув до Києва і зустрівся із президентом України Володимиром Зеленським.

Під час зустрічі Орбан закликав розглянути припинення вогню. За його словами, це може прискорити мирні переговори. Водночас він відзначив мирні ініціативи президента України, але, за його словами, на їхнє втілення потрібно "багато часу".

5 липня прем'єр Угорщини Віктор Орбан прибув до Москви, де зустрівся з очільником Кремля Володимиром Путіним.

У своєму пості у Facebok Орбан опублікував світлини із Путіним й написав: "Мир має бути укладено".

Високий представник ЄС Жозеп Боррель прокоментував візит Орбана до Москви: ця поїздка відбувається суто в межах двосторонніх відносин між Угорщиною та Росією.

Прем'єр-міністр Віктор Орбан після візиту до Москви в інтерв'ю редактору Die Weltwoche анонсував нові "несподівані зустрічі", проте не уточнив з ким саме вони мають відбутися. Згодом у соцмережі X він заявив, що з 8 липня продовжить зусилля щодо врегулювання російсько-української війни.

Орбан також побував на неформальному саміті Організації тюркських держав, який відбувався 5-6 липня в Азербайджані. Спостерігачем на саміті була невизнана Турецька Республіка Північного Кіпру.

В ЄС від цього візиту дистанціювались. Боррель заявив, що участь угорського прем’єра Віктора Орбана у неформальному саміті Організації тюркських держав проходила виключно в рамках двосторонніх відносин між Угорщиною та цією організацією.

"Європейський Союз відкидає спроби Організації тюркських держав легітимізувати турецько-кіпрське сепаратистське утворення, так звану Турецьку Республіку Північного Кіпру, яка не визнана на міжнародному рівні, як спостерігача в Організації тюркських держав", — наголосив високий представник ЄС.

8 липня Орбан зустрівся у Пекіні із китайським лідером Сі Цзіньпіном. Після зустрічі з Сі він заявив, що Китай — це "ключова сила" у створенні умов для миру між Україною та Росією.

9 липня в розпорядженні Суспільного опинився лист Орбана до очільника Євроради Шарля Мішеля. Там ідеться, що Росія розглядає китайсько-бразильську пропозицію щодо завершення війни в Україні й готова розглядати свою участь у мирних переговорах лише там, де присутні обидві сторони.

МЗС України, коментуючи поїздки Орбана, наголосило про єдиний принцип миру — "жодних домовленостей про Україну без України".

На початок