Орбан поїхав на саміт ОТД, який намагається легітимізувати Північний Кіпр. У ЄС від візиту дистанціювалися

Орбан поїхав на саміт ОТД, який намагається легітимізувати Північний Кіпр. У ЄС від візиту дистанціювалися

Орбан
Премʼєр-міністр Угорщини Віктор Орбан. Getty Images

Угорський премʼєр Віктор Орбан у перший тиждень головування Угорщини в Раді ЄС побував на неформальному саміті Організації тюркських держав, де спостерігачем виступила невизнана Турецька Республіка Північного Кіпру. В ЄС від цього візиту дистанціювались.

Як пише The Budapest Times, Орбан брав участь у неформальному саміті Організації тюркських держав у Шуші (Азербайджан), який пройшов 5-6 липня.

На саміті Орбан заявив, що Угорщина розглядає ОТД як важливу опору для підтримки співпраці між Сходом і Заходом.

В ЄС від цього візиту дистанціювались. Високий представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що участь угорського прем’єра Віктора Орбана у неформальному саміті Організації тюркських держав проходила виключно в рамках двосторонніх відносин між Угорщиною та цією організацією.

Голова дипломатії ЄС зазначив, що Угорщина не отримувала жодного мандата від Ради ЄС на просування відносин з цією організацією.

"Європейський Союз відкидає спроби Організації тюркських держав легітимізувати турецько-кіпрське сепаратистське утворення, так звану Турецьку Республіку Північного Кіпру, яка не визнана на міжнародному рівні, як спостерігача в Організації тюркських держав", — наголосив високий представник ЄС.

Організація тюркських держав (раніше Рада співробітництва тюркомовних держав — Тюркська рада) була створена в 2009 році як міжурядова організація, головною метою якої є сприяння всебічній співпраці між тюркськими державами. Засновниками є Азербайджан, Казахстан, Киргизстан і Туреччина. Узбекистан як повноправний член організації приєднався у 2019 році.

Також в організації є три спостерігачі — Угорщина, Туркменістан та невизнана Турецька Республіка Північного Кіпру. Остання виникла внаслідок турецького вторгнення на Кіпр і вважається окупованою територією, більшість країн світу не визнають її як окрему державу.

На початок